Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Diskuse: Doprava

Co není dovoleno v diskusních fórech města Odolena Voda:
- Uveřejňovat příspěvky, které jakýmkoliv způsobem porušují zákony ČR nebo zákony země, v níž se diskutující momentálně nachází
- Urážet, pomlouvat či vyhrožovat komukoli násilím
- Podněcovat nenávist k jednotlivcům nebo skupinám obyvatel, zejména na základě národnostní, rasové nebo náboženské příslušnosti
- Vyjadřovat se vulgárně nebo obscénně 
- Zveřejňovat další údaje o identitě ostatních diskutujících (např. telefon, zaměstnání)
- Vydávat se za někoho jiného
- Opakovaně vkládat stejné příspěvky (tzv. tapetování)
- Zneužívat diskuse k šíření reklamy a spamu
- Vkládat odkazy na stránky s nelegálním obsahem
- Chatovat a uveřejňovat příspěvky či odkazy, které nesouvisejí s tématem fóra

Doprava

cyklistika, osobní, nákladní, autobusová

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 15

Možnosti řazení

Tramvají až do Odoleny Vody? Možná dřív než na Pankrác

Určitě velmi zajímavá myšlenka pro vedení města...
Robert Oppelt Metro.cz 7. listopadu 2012
Minulý týden Praha řešila, kam v budoucnu povedou v metropoli koleje. Tramvaje by se prý nemusely zastavit na hranicích města. Tratě by v budoucnu mohly vést i do středních Čech.
Tramvajové koleje vedoucí až do středních Čech nemusí být žádné sci-fi. Třeba z vozovny Kobylisy by v budoucnu mohly jezdit tramvaje přes Zdiby a letiště Vodochody až do Odoleny Vody, z Letňan do Brandýsa a existuje i vize trati z Opatova do Průhonic a Čestlic.
Středočeši by na projekt mohli získat dotaci z EU
Vzorem pro takovou trať můžou být známé linky Liberec–Jablonec, Brno–Modřice nebo tramvajová síť v německém Karlsruhe. "Kam nevedou koleje, jezdí spousta autobusů. Už teď jsou ucpané některé komunikace autobusy a některé terminály, jako ten v Kobylisích, se z okraje octly skoro v centru," vysvětluje důvody pro plánování podobných tratí šéf Ropidu Pavel Procházka. Podle Ropidu by město mělo být připraveno a počítat s podobnými stavbami v územním plánu.
Problém by nemusel být ani s penězi. Zatímco bohatá Praha nemá na financování podobných staveb z evropských peněz nárok, Středočeši by dotace mohli získat. Možnostem tramvajové dopravy se nebrání ani Středočeský kraj. "Ten nápad mi nepřijde hloupý. Museli by se k tomu vyjádřit dopravní odborníci, tramvaj je ale velmi zajímavý prostředek," říká náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro dopravu Robin Povšík.

Zdroj: http://www.metro.cz/tramvaji-az-do-odoleny-vody-mozna-driv-nez-na-pankrac-pcx-/co-se-deje.aspx?c=A121106_183107_co-se-deje_row

Autor: Jan Svoboda | Přidáno: 20.9.2014 11:23 Reagovat

Re: Tramvají až do Odoleny Vody? Možná dřív než na Pankrác

Jasně! Chcete tramvaj na Vodolku? PROSTĚ TO ZAŘÍDÍME! ANE, bude líp. :-)

Autor: Lucie M. | Přidáno: 21.9.2014 19:38 Reagovat

autobusová doprava

dobrý den,nemohl by se k dopravě z a do OV vyjádřit tady někdo ze zastupitelstva ?

Autor: Irena Pertlova | Přidáno: 6.3.2014 11:39 | Návštěvník: 4903 Reagovat

Re: autobusová doprava

Dobrý den,

k dopravě do a z Prahy se zde v diskusi na webu města vyjadřuje místostarosta města p. Philipp. Pokud máte k hromadné dopravě dotazy, směrujte je nejlépe přímo na jeho mail karel.philipp@odolenavoda.cz.

Dita Výborová, starostka města

Autor: Dita Výborová | Přidáno: 11.3.2014 22:56 | Návštěvník: 4904 Reagovat

Cestování autobusy

Dobrý den!
Cestování v autobusech z a do Odoleny Vody je poměrně dost náročné, když se ale člověku podaří najít volné sedadlo, nemůže si číst, protože v autobuse je tma, nebo bliká jen "dušičkové světýlko" nahoře, při kterém se číst nedá. Pak si cestující zavře oči a stane se mu, že vystoupí místo v Odolce v Postřižíně nebo v Kozomíně. Nešlo by ráno a večer v autobusech svítit?

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 31.10.2013 14:35 Reagovat

Re: Doprava

Dobrý den,
dle sdělení garážmistra ČSAD je intenzita osvětlení v autobuse závislá na vnějších podmínkách a uvážení řidiče.

Bc. Karel Philipp
místostarosta města Odolena Voda

Autor: Karel Philipp | Přidáno: 20.1.2014 07:03 Reagovat

Doprava x ROPID

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jak je to s objednáváním a placením autobusů? Bylo mi divné, proč někdy např. v 14 hodin jezdí do Odoleny Vody autobusy s 12 cestujícími a končí v OV, ale později mezi 16-19 hodinou jezdí přecpané a většinou pokračují dále. A mají přitom stejný interval. Bylo na Ropidem odpovězeno, že je to podle počtu objednaných spojů konkrétními obcemi. Proč to tak je, proč OV nereaguje na zvýšenou poptávku v této době?

Autor: Ing. Tomáš Král | Přidáno: 1.6.2013 19:36 Reagovat

Re: Doprava x ROPID

Dobrý den,
na objednání spojů se musí vždy domluvit všechny obce, kterými autobus projíždí.
Váš podnět předám dopravní komisi k projednání.

Autor: Karel Philipp | Přidáno: 19.6.2013 08:37 Reagovat

Re: Doprava x ROPID

Dobrý den,chtěla bych se připojit,dnes 7.1. bus z Kobylis č.370 v 16.30 hod byl nehorázně nacpaný,lidé staly namačkáni i v prostoru u řidiče,který by měl být volný.
Nebylo to jen dnes,mezi 16 a17 hod je to většina spojů.Odolka se rozrůstá,nová vystavba ap. měl by tomu odpoídat i počet autobusů.Děkuji a věřím v nápravu.

Autor: Irena Pertlova | Přidáno: 7.1.2014 16:32 Reagovat

Re: Re: Doprava x ROPID

Ono se nejedná jen o tento spoj, ale už autobusy od 15:00 (372) jsou narvaný až to není hezký, ale bohužel jak vidno nikomu z města to nevadí. Nechci být cynikem, ale lidé kteří si vozí zadky v autech (městských) to asi moc netrápí. Problém autobusové dopravy je u nás na městě již dlouhotrvající problém a jak je vidět nikdo s tím asi dělat nic nebude ani nadále.

Autor: Petr Homolka | Přidáno: 9.1.2014 07:17 Reagovat

Re: Re: Doprava x ROPID

Dobrý den,
objednávání autobusových spojů mezi Prahou a Odolenou Vodou je vždy dohodou všech zúčastněných obcí. Zatím k takové dohodě mezi obcemi na trase nedošlo.

Bc. Karel Philipp
místostarosta města Odolena Voda

Autor: Karel Philipp | Přidáno: 20.1.2014 07:06 Reagovat

Re: Re: Re: Doprava x ROPID

A nebylo by možné si nechat udělat přímou linku Praha - Odolena Voda a zpět? Jen pro naše město, bez možnosti vystupování a nastupování ve Zdibech a Klíčanech? Silně pochybuji že by si vesnice na této trase chtěli připlatit za nové spoje.

Autor: Petr Homolka | Přidáno: 20.1.2014 07:22 Reagovat

Re: Re: Re: Re: Doprava x ROPID

Jenže takový spoj by samozřejmě stál peníze, a to peníze větší, než když se o náklady dělí více obcí. Peníze obce. A obec peníze musí mít a příjem obce mimojiné závisí taky na tom, kolik má obyvatel - míněno těch s trvalým bydlištěm na území obce. Čili jinými slovy - bylo by fajn, kdyby se (a to nejen kvůli dostačujícímu autobusovému spojení) noví obyvatelé Odolky zde hlásili k trvalému pobytu. Případně by se musel změnit systém financování obcí (ale to se mi zdá méně pravděpodobné). Neberte to jako výtku, spíš jako povzdech.

Autor: Zuzana Průchová | Přidáno: 20.3.2014 19:40 Reagovat

Bývalá vlečka oplocené zahrádkářské kolonie u Jordánu - Cyklostezka

Vydržení pozemku
Mnoha mýty a nedorozuměním bývá opředeno vydržení práva k nemovitostem.

Co je to vydržení pozemku?
Mezi veřejností převažuje názor, že pokud mám nějakou věc (movitou či nemovitou) v nějaké formě užívání po dobu nejméně deseti let, uplynutím této doby přejde tato věc do mého vlastnictví. Avšak přesné znění je trošku odlišné. Základním předpokladem vydržecího práva je oprávněná držba po dobu deseti let (tří let u věcí movitých) a splnění podmínky dobré víry. Do této doby se započte oprávněná držba právního předchůdce (předchozího vlastníka nebo držitele) s výjimkou, pokud se jedná o věci, které mohou být jen ve vlastnictví státu anebo zákonem určených právnických osob (§125 OZ), zde je vydržení vyloučeno.

Užívání v dobré víře
Řekněme si nyní, jak mohu sám posoudit, zda mohu nebo nemohu uplatnit institut vydržení pozemku vůči jiné osobě a jakým způsobem mám dále postupovat, pokud je vydržení možné. Základním předpokladem je držba v dobré víře. Je nerozhodné, zda se výkon tohoto práva vztahuje k vlastnictví pozemku, užívání práva průchodu, průjezdu, čerpání vody nebo jiného práva k věci cizí, eventuálně práva nájmu.

Ukázka případu vydržení pozemku:
Níže uvádím typický případ vydržení pozemku, se kterým se můžeme běžně setkat!

Vydržení oploceného pozemku
V roce 2000 jsem zakoupil nemovitost - rodinný dům na pozemku (st. parc. č. 1) o výměře 100 m2 a (pozemek parc. č. 2) zahradu o výměře 860 m2.Pozemek byl oplocený a protože jsem byl v dobré víře (to je právě oprávněná držba), že nabývám vlastnictví k domu a pozemku, který je ohraničen plotem, neměl jsem žádnou pochybnost, že mi dům a pozemek takto patří. V roce 2011 mě oslovil soused, že nechal zhotovit geodetické zaměření svého pozemku a dle tohoto zaměření užívám a mám zaplocený jeho pozemek a to ve velikosti dílu 75 m2. Fakticky tedy užívám pozemek, parc. č. 2 nikoliv ve velikosti 860 m2, ale o velikosti 935 m2. Pozemek jsem zakoupil na základě kupní smlouvy jako oplocený. Geodetické zaměření pozemku jsem v době koupě neprovedl, nejedná se o zákonnou podmínku. Jsem tedy v dobré víře, že jsem vlastníkem pozemku ve velikosti tak, jak je zaplocen.
Moje obrana vůči sousedovi je proto následující: Uvádím, že jsem pozemek, parc. č. (evidované na souseda) přijal formou vydržení a to ve velikosti dílu 75 m2. Za této faktické situace budu právně úspěšný a stanu se vlastníkem i tohoto dílu pozemku souseda.

- část 1-

Autor: Jiří Veselý | Přidáno: 6.7.2011 21:53 | Návštěvník: 91 Reagovat

Bývalá vlečka oplocené zahrádkářské kolonie u Jordánu - Cyklostezka

Spor vydržení pozemku vyřeší soud

Prakticky platí, že pokud se domnívám, že se jedná o vydržení, vznesu v případném soudním jednání námitku vydržení. Pokud se pokouším sám domoci práva z institutu vydržení, tak u libovolného notáře sepíšu formou notářského zápisu (NZ) tzv. vydržovací listinu, v níž bude obsahem tvrzené vydržené právo. Tuto listinu předložím příslušnému katastrálnímu úřadu,který vyzve osobu, proti níž vydržení pozemku směřuje, aby se k věci vyjádřila a poučí ji, aby se v případě nesouhlasu obrátila na příslušný soud. V případě souhlasu vlastníka nebo úspěchu v soudním řízení, bude vlastnické právo nebo věcné právo k věci cizí vloženo do katastru nemovitostí. Právo nájemní a ostatní závazková práva s výjimkou práva předkupního sjednaného jako právo věcné se do katastru nemovitostí nezapisují.

Vydržení pozemku je problematické
Samotná problematika vydržení je velmi široká, mám za to, že se z pohledu současného práva jedná o „zapomenutý institut“. Dle zkušeností řízení o vydržení ovládá jen velmi úzký okruh odborníků, pracovníky mnoha katastrálních úřady nevyjímaje.

Věřím, že jsme vám tímto krátkým exkurzem přinesl nové poznatky a nové možnosti zahrádkářům pro uplatňování jejich práv formou vydržení pozemku

Zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/obcanzak/cast2.aspx#par134
§ 134 Vydržení
(1) Oprávněný držitel se stává vlastníkem věci, má-li ji nepřetržitě v držbě po dobu tří let, jde-li o movitost, a po dobu deseti let, jde-li o nemovitost.
(2) Takto nelze nabýt vlastnictví k věcem, které nemohou být předmětem vlastnictví, nebo k věcem, které mohou být jen ve vlastnictví státu nebo zákonem určených právnických osob (§ 125).
(3) Do doby podle odstavce 1 se započte i doba, po kterou měl věc v oprávněné držbě právní předchůdce.
(4) Pro počátek a trvání doby podle odstavce 1 se použijí přiměřeně ustanovení o běhu promlčecí doby.

S pozdraven Jiří Veselý

- část 2 -

Autor: Jiří Veselý | Přidáno: 6.7.2011 21:58 | Návštěvník: 91 Reagovat

Pro vstup do diskuze musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Vítejte v Odoleně Vodě