Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Diskuse: Komunikace

Co není dovoleno v diskusních fórech města Odolena Voda:
- Uveřejňovat příspěvky, které jakýmkoliv způsobem porušují zákony ČR nebo zákony země, v níž se diskutující momentálně nachází
- Urážet, pomlouvat či vyhrožovat komukoli násilím
- Podněcovat nenávist k jednotlivcům nebo skupinám obyvatel, zejména na základě národnostní, rasové nebo náboženské příslušnosti
- Vyjadřovat se vulgárně nebo obscénně 
- Zveřejňovat další údaje o identitě ostatních diskutujících (např. telefon, zaměstnání)
- Vydávat se za někoho jiného
- Opakovaně vkládat stejné příspěvky (tzv. tapetování)
- Zneužívat diskuse k šíření reklamy a spamu
- Vkládat odkazy na stránky s nelegálním obsahem
- Chatovat a uveřejňovat příspěvky či odkazy, které nesouvisejí s tématem fóra

Komunikace

chodníky, silnice

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 90

Možnosti řazení
|< < 1 2 3 >|

Výstavba nového domu (domů) v ulici K Cukrovaru

Pane místostarosto, přečetla jsem si zde o firmě Matoza a kdesi cosi, všechno ohledně výstavby toho nového domu (nebo domů) v naší ulici K Cukrovaru a chtěla bych se zeptat, kdo to podpořil, jestli vy na radnici, Sdružení pro Odolenu Vodu... atd. Zkazí se tím krásný výhled na kostel a samozřejmě to bude mít i jiné dopady, píšete, že parkoviště bude zde vlastní, no dobrá, tak dejme tomu, autobusy do Prahy (a zpět) budou ovšem zas plnější, a podobně. Ráda bych to ještě do voleb věděla. Jinak máte velice konkrétní program, který nemá žádná jiná strana v Odoleně Vodě, což se mi velice líbí, hlavně ta rekonstrukce Dolního náměstí, ale v podstatě všechny body jsou zajímavé a potřebné!!! A to, co máte napsáno, že bylo splněno, skutečně nejsou nějaké výmysly. To vážně splněno bylo. Tak mi, prosím, tady na toto odpovězte. Děkuji!

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 30.9.2018 13:23 | Návštěvník: 5256 Reagovat

Re: Výstavba nového domu (domů) v ulici K Cukrovaru

Dobrý den

Bytový dům v ulici k Cukrovaru byl schválen již pře 5 lety za minulého vedení. My jsme pouze mohli ovlivnit jeho uspořádání a ne kapacity. Povedlo se dohodnout, že do náměstí bude budova pouze dvoupodlažní a že bude rozdělen na 4 samostatné objekty, což zjemní kontrast s menšími objekty na Dolním náměstí.

Děkuji za názor k programu, doufám, že budou dotace a podaří se potřebné projekty zrealizovat.

S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 1.10.2018 13:22 | Návštěvník: 5257 Reagovat

Re: Re: Výstavba nového domu (domů) v ulici K Cukrovaru

Děkuji, pane místostarosto. To mi stačí! Volbám zdar! :-)

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 1.10.2018 18:07 | Návštěvník: 5256 Reagovat

Re: Výstavba nového domu (domů) v ulici K Cukrovaru

něco málo je uvedeno např. zde
http://www.odolenavoda.cz/download/1392291448/Z%C3%A1pis+ze+ZM+1-2014.pdf

Další už jsem neprohlížel. Ale když projdete všechny záznamy ze zastupitelstev, určitě toho najdete více :)

Autor: Jaroslav Kučák | Přidáno: 2.10.2018 01:26 | Návštěvník: 5258 Reagovat

Chodník v ulici K Cukrovaru

Nějak se bortí chodník před naším domem v ulici K Cukrovaru 457. Kousek naproti se opravoval chodník, myslím, že někdo by se měl podívat i na ten ve zmiňované ulici, aby pak nenastaly nějaké problémy v zimě.

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 11.9.2018 18:30 | Návštěvník: 5254 Reagovat

Re: Chodník v ulici K Cukrovaru

Dobrý den

Předáme technickým službám ke kontrole.

Děkujeme za upozornění

S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 1.10.2018 13:23 | Návštěvník: 5257 Reagovat

Re: Re: Chodník v ulici K Cukrovaru

Pane místostarosto, já bych Vám ráda poděkovala, ale asi se na to ještě nikdo nebyl podívat a ten chodník se propadá čím dál víc. Tedy já tomu nerozumím, ale jen co vidím!

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 8.11.2018 21:32 | Návštěvník: 5264 Reagovat

výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den,

chci se zeptat, z jakého důvodu se provádí výkop od ulice Květnová směrem k parkovišti K Cukrovaru (ve stejnojmenné ulici)? Všiml jsem si též naříznuté silnice U Radnice --&gt; nevěstí to připojení bloku Dubina II. na optický kabel?

Předem děkuji za odpověď.

Autor: Marek Pokorný | Přidáno: 26.2.2018 21:59 | Návštěvník: 5242 Reagovat

Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den,

Výkopy provadí soukromá společnost v rámci výstavby bytového domu na nárožním pozemku Květnová - K Cukrovaru. O optickém kabelu nic nevíme.

S pozdravem

Tomáš Lohniský
místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 28.2.2018 08:55 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den,

mluvíte zde o nové výstavbě bytového domu, je někde k dispozici projektová dokumentace. Případně, která společnost bude stavbu realizovat.

Děkuji

Kalný

Autor: Aleš Kalný | Přidáno: 5.3.2018 15:04 | Návštěvník: 5243 Reagovat

Re: Re: Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den

Jedná se o projekt společnosti MATOZA


https://www.matozatrading.cz/Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 6.3.2018 08:34 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Re: Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Zdravím a prosím o vysvětlení nabídky firmy MATOZA ( ta staví nové bytové domy "U Cukrovaru" ),která m.j. udává --" Vedle bytových domů se nachází 41 parkovacích stání." Znamená to,že město uvedené firmě uvolňuje resp. vyhrazuje 41 parkovacích míst na úkor parkovacích stáních bez náhrady ,která byla postavena při výstavbě bytových domů BD Dubina.???Výstavba před cca 13 lety byla prakticky navýšením počtu obyvatel pro zvýhodnění obce na město při nárocích na dotace .

Nyní můj návrh .Už vidím,jak mě "pejskaři" atd. "vyškrábou oči".Na konci ulice Nad Štolami byla projetována školka.Neznám přesné důvody,proč byl projekt zrušen ,ale tam by na pozemku města bylo možno rozšířit parkovací stání o cca 20 míst a pokusit se v případě souhlasu zapojit výše uvedenou firmu o případné spolufinancování ,když už láká zájemce o jejich byty parkovacími místy na náš úkor???Vím,že na tato místa nemáme žádný nárok,ale bylo by to fér i když vím,že se už na takovéto přístupy nehraje.V případě,že město na jejich reklamovaná stání přistoupilo,žádám vysvětlení.

p.s. v diskuzi se objevil názor,že si Praha dělá v Odolce odstavné parkoviště služebních aut.Jen chci podotknout,že dle nové vyhlášky o převodu vozidel si majitel kupujícího auta nemusí měnit SPZ dle místa bydliště ( mám také pražskou SPZ)

Zdravím- Vl.Drbohlav

Autor: Vladimír Drbohlav | Přidáno: 11.3.2018 17:26 Reagovat

Re: Re: Re: Re: Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den

Uzemní řízení se společností Matoza řešili naši předchůdci ještě před volbami 2014, ale všechna stání pro Matozu jsou nově budovaná, stávající stav by se nezhorší.

Projekt školky + části prvního stupně ZŠ město dále rozvíjí, pozemek bude na dále pro tuto funkci vymezen. Monitorujeme situaci parkováni v Dubině a velké parkoviště má stále volnou kapacitu. Pokud se situace zhorší, projednáme s Dopramem možnost rozšíření na jejich pozemky. Děkujeme za vaše podněty.

S pozdravem

Tomáš Lohniský
místostrosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 13.3.2018 17:29 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den

Jedná se o projekt společnosti MATOZA


https://www.matozatrading.cz/Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 6.3.2018 08:34 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den

Jedná se o projekt společnosti MATOZA


https://www.matozatrading.cz/Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 6.3.2018 08:34 | Návštěvník: 5217 Reagovat

? Chodník ? ulice Květnová

Dobrý den,
všimli jsme si, že se v ulici Květnová buduje pravděpodobně nový chodník, což je samo o sobě v pořádku. Můj dotaz se týká úseku od hřbitova směrem dolů, ke kostelu. Mám totiž obavu, že pokud šířka silnice v daném místě zůstane beze změny, bude velký problém vejít se tam s protijedoucím vozidlem, natož pak třeba s autem nějakého zásobování.
Děkuji za odpověď

Autor: Eva Plná | Přidáno: 13.2.2018 10:57 | Návštěvník: 5236 Reagovat

Re: ? Chodník ? ulice Květnová

Dobrý den

Šířka silnice v místě chodníku zůstala zachována, pouze se již nedá vjíždět na nezpevněnou krajnici. Vzhledem k tomu, že nákladní vozy kolem kostela jezdit nemohou, budou se tu míjet pouze vozidla do 3.5 tun.

Na chodník byl zpracován projekt autorizovaným projektantem a schválen policií, šířka je opravdu normová. Co je pozitivní, že ono vizuální zúžení obrubníkem nutí jezdit řidiče pomaleji, což zlepší bezpečnost při přecházení směrem do ulice Ke Kostelu.

S pozdravem

Tomáš Lohniský

místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 28.2.2018 08:52 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Parkovací zóny

Dobrý den pane Lohniský,
prosím o odpověď, plánuje město Odolena Voda zavedení parkovacích zón pro rezidenty? V souvislosti na problémy s parkováním místních obyvatel.
Děkuji Salač

Autor: Petr Salač | Přidáno: 9.2.2018 22:31 | Návštěvník: 5229 Reagovat

Re: Parkovací zóny

Dobrý den

Váš email k této problematice z 6.února jsem obdržel a předal k vyjádření dopravní komisi, nyní čekáme na jejich doporučení. To bude následně řešit rada města, v případně zásadního rozhodnutí zastupitelstvo.

Problematice parkování se věnujeme dle finančních možností. Něco je již zrealizováno ( ulice Komenského, rozšíření parkoviště u lékárny, změna režimu Dolní náměstí- sever), něco se připravuje( Komenského II, ulice U Lékárny, panelové domy Dolní náměstí).

Nicméně problém nárůstu automobilizace tato dočasná opatření nevyřeší. Historicky ( v době výstavby panelových sídlišť) se počet stání pohyboval kolem 0,3 - 0,5 na bytovou jednotku, nyní se pohybujeme již okolo 1,5 - 2 stání.
Zavedení zón jsme již diskutovali, ale půjde o razantní opatření, jehož účinnost je diskutabilní. Odolena Voda není odstavným parkovištěm, hlavní kapacitu tvoří rezidenti a je zřejmé, že když budeme jako v Praze poskytovat k bytu 1 parking zdarma a 2. zvýhodněný, nebudou kapacity stejně dostačující. Pokud pak poskytneme kapacitu pro 2. stání mimo sídliště, obávám se značné nespokojenosti.

Dále by bylo vhodné, aby se do řešení problematiky zapojila i SVJ a bytová družstva, která sice zpravují objekty, ale nejpalčivější problém svých členů příliš neřeší. To, že se parkoviště nalézají na pozemcích města ( anebo dokonce Českých Lesů a.s.), ještě neznamená, že město má ze zákona povinnost tuto problematiku vyřešit. Nechci, aby toto vyznělo jako náš alibizmus, myslím, že se opravdu snažíme řešení hledat, ale například u nových záměrů má povinnost parkoviště v dostatečném objemu a na vlastních pozemcích vyřešit stavebník. A zde město buduje a investuje de fakto pouze do staveb sloužících pro malou část obyvatel i když například obyvatelé rodinných domů musejí do svého parkování investovat sami. V příštím roce se pravděpodobně podaří dobudovat páteřní sít chodníků a bylo by ideální prohloubit spolupráci města s SVJ a BD na řešení problematiky nedostačující kapacity parkovišť a to ideálně i po finanční stránce.

V neposlední řadě se město snaží o razantnější navýšení kapacity hromadné dopravy, která je v kompetenci Středočeského kraje. Obávám se, že bez většího zapojení tohoto způsobu dopravy se nám nepodaří zabránit dalšímu nárůstu aut v ulicích.

S pozdravem
Tomáš Lohniský - místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 12.2.2018 11:36 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Parkovací zóny

Vážený pane Lohniský,
Odolena je odstavným parkovištěm pro všechny lidi, kteří např. pracují v Praze, zaměstnavatel má zaregistrovaná auta v Praze, zaměstnanci je mají v užívání. Je to stejné, jako pražské ulice také nejsou odstavnými parkovišti. A zóny tm jsou. Jsou přes den prázdné a večer si tam lidi dají auta.
Mě se moc nelíbí Váš argument, že v době výstavby sídliště bylo počítáno s určitou kapacitou na auta k poměru k počtu bytům. Pokud bychom to brali takto, tak v době pevných linek se čekalo roky na zavedení, dnes o ně nikdo nestojí a mobilní operátoři by tvrdili, to víte, v roce 2000 se počítalo, že bude 100 telefonů na 1,000 obyvatel, ale je to jinak. Tak máte smůlu. Ne šlo to. A mobilní telefon může mít každý. Přece nemůžeme vycházet z plánů starých 40 let? Byla jiná doba, ale žijeme teď. Já věřím, že ty plány byly, a taky si myslím, že lze situaci přizpůsobit na současnou dobu. Nebo bych aspoň očekával, že se o to někdo bude snažit a ne se ohánět 40 let starou statistikou. Jestli je problém v pozemcích, tak je přece může město od Lesů ČR vykoupit? A pak jsem nepochopil roli SVJ. SVJ se stará o provoz domu, ne o provoz parkoviště, které je na pozemku, mimo vlastnictví SVJ. Můžete mi prosím toto více objasnit? Nepochopil jsem vazbu mezi SVJ, jeho náplní ze zákona a počtem parkovacích míst. Pane Lohniský, já Vás mám za chytrého a hlavně talentovaného člověka. Vaše názory mají hlavu a patu. Já netvrdím, že parkovací zóny jsou řešením, ale snažím se něco vymyslet a ne jen nadávat a stěžovat si, jako jiní.
Mohu se Vás ještě zeptat, zda město Odolena Voda je ve spojení s hejtmankou Středočeského kraje paní Vildhumetzovou, a zda podnikáte kroky ke zrušení parkovacích zón v Praze nebo jejich výrazné redukci? Moc díky a přeji hezký den. Salač

Autor: Petr Salač | Přidáno: 12.2.2018 15:02 | Návštěvník: 5238 Reagovat

Re: Re: Re: Parkovací zóny

Dobrý den

S paní hejtmaankou kraje v kontaktu jsme, problém zón se pokušela řešit, ale Praha je neoblomná.

Spoluúčast SVJ byla myšlena finanční, město má omezený rozpočet a výstavba parkování pro soukromé domy se i špatně obhajuje ve vztahu k veřejným financím.


S pozdravem

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 28.2.2018 09:06 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Parkovací zóny

Jak může stavebník řešit parkovací místa u domu, které stojí 40 let? A kdo byl ten stavebník? Určitě firma, která už dnes neexistuje.
Vaše zpráva, že chcete navýšit počet autobusových spojů mě těší. Aleš je problém. Za jízdenku do Prahy zaplatím 24 Kč, tj. při vzdálenosti 16 km je náklad 1,5 Kč/km. A to zaplatím jen já, jako jeden z cestujících, který je tam 40 . Když jedu autem, stojí mi to 2,0 Kč/ Km takže 32 korun. Se vším pohodlím, jen nemožnosti zaparkovat v Praze. Přitom dopravní firmy brečí, jak stát nařídil navýšení platů řidičů A s tím já souhlasím, že mají náklady navíc a chtějí to doplatit po krajích a s tím já nesouhlasím. Tady je nenažranost dopravních společností, kteří si vzali cestující a obce jako rukojmí. Jak se tedy toto řeší, protože z ekonomického pohledu musí dopravní firmy mít peněz za jízdné opravdu dost na pokrytí nákladů, včetně platů řidičů a včetně zisku.

Autor: Petr Salač | Přidáno: 12.2.2018 15:15 | Návštěvník: 5238 Reagovat

Re: Parkovací zóny

Dobrý den

Váš email k této problematice z 6.února jsem obdržel a předal k vyjádření dopravní komisi, nyní čekáme na jejich doporučení. To bude následně řešit rada města, v případně zásadního rozhodnutí zastupitelstvo.

Problematice parkování se věnujeme dle finančních možností. Něco je již zrealizováno ( ulice Komenského, rozšíření parkoviště u lékárny, změna režimu Dolní náměstí- sever), něco se připravuje( Komenského II, ulice U Lékárny, panelové domy Dolní náměstí).

Nicméně problém nárůstu automobilizace tato dočasná opatření nevyřeší. Historicky ( v době výstavby panelových sídlišť) se počet stání pohyboval kolem 0,3 - 0,5 na bytovou jednotku, nyní se pohybujeme již okolo 1,5 - 2 stání.
Zavedení zón jsme již diskutovali, ale půjde o razantní opatření, jehož účinnost je diskutabilní. Odolena Voda není odstavným parkovištěm, hlavní kapacitu tvoří rezidenti a je zřejmé, že když budeme jako v Praze poskytovat k bytu 1 parking zdarma a 2. zvýhodněný, nebudou kapacity stejně dostačující. Pokud pak poskytneme kapacitu pro 2. stání mimo sídliště, obávám se značné nespokojenosti.

Dále by bylo vhodné, aby se do řešení problematiky zapojila i SVJ a bytová družstva, která sice zpravují objekty, ale nejpalčivější problém svých členů příliš neřeší. To, že se parkoviště nalézají na pozemcích města ( anebo dokonce Českých Lesů a.s.), ještě neznamená, že město má ze zákona povinnost tuto problematiku vyřešit. Nechci, aby toto vyznělo jako náš alibizmus, myslím, že se opravdu snažíme řešení hledat, ale například u nových záměrů má povinnost parkoviště v dostatečném objemu a na vlastních pozemcích vyřešit stavebník. A zde město buduje a investuje de fakto pouze do staveb sloužících pro malou část obyvatel i když například obyvatelé rodinných domů musejí do svého parkování investovat sami. V příštím roce se pravděpodobně podaří dobudovat páteřní sít chodníků a bylo by ideální prohloubit spolupráci města s SVJ a BD na řešení problematiky nedostačující kapacity parkovišť a to ideálně i po finanční stránce.

V neposlední řadě se město snaží o razantnější navýšení kapacity hromadné dopravy, která je v kompetenci Středočeského kraje. Obávám se, že bez většího zapojení tohoto způsobu dopravy se nám nepodaří zabránit dalšímu nárůstu aut v ulicích.

S pozdravem
Tomáš Lohniský - místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 12.2.2018 11:36 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Chodník mezi parkovištěm u kotelny v Malém háji a schody do dolní části města.

Dobrý den, v poslední době bylo vydlážděno betonovými dlaždicemi mnoho vyšlapaných zkratek po městě. Nešlo by rovněž ošetřit tuto cestu? Jednak se tam drží voda, v zimě je tam led, a písek z této cesty při prudším dešti se odplavuje ucpává kanalizaci na parkovišti u kotelny, čímž se obyvatelům domu č.p. 350-352 vyplavují sklepy. Díky za odpověď. Salač

Autor: Petr Salač | Přidáno: 6.2.2018 19:45 | Návštěvník: 5229 Reagovat

Re: Chodník mezi parkovištěm u kotelny v Malém háji a schody do dolní části města.

Dobrý den

Děkujeme za podnět, předložím městské radě.

S pozdravem

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 7.2.2018 09:07 | Návštěvník: 5238 Reagovat

Komunikace a parkovani.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nejde udělat čáry u školy podél silnice ulice Komenskeho, protože hodně lidi neví jak se parkuje když vyzvedávají svoje děti a parkuji tak 2 metry mají před sebou a 2 metry za sebou. dnes tak parkovali 3 auta za sebou a zabrali půlku parkoviště. A to se opakuje pořád. Na přání mam i fotky aut jak takhle parkuji, je to od nich bezohledné a město by s tým mělo něco dělat, protože zabírají místa lidem co tam bydli a lidi co přijdou z práce parkují pak jinde protože před bytem parkují bezohledný lidi.

Autor: Pavol Kopčík | Přidáno: 12.9.2017 18:18 | Návštěvník: 5228 Reagovat

Re: Komunikace a parkovani.

Dobrý den

V ulici Komenského bude v krátké době realizována úprava stání, vzniknou zde kolmá stání stejně jako proti Klubu, celkový počet stání se zvýší. Nová stání budou najlainovaná, stejně jako trojúhelníkové parkoviště u zastávky.

S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 7.2.2018 09:06 | Návštěvník: 5238 Reagovat

Průjezd autobusů přes parkoviště u Dolního náměstí

Dobrý den

V posledních dnech došlo v panelových domech u Dolního náměstí k rozšíření poplašné zprávy, že vedení města rozhodlo o průjezdu linkových autobusů přes parkoviště pod jejich okny. Tato informace není pravdivá. Obrátila se na nás společnost Ropid, provozovatel integrované dopravy, s problémem otáčení 10 autobusů za den končících na Dolním náměstí. V současnosti autobusy couvají do prostoru proti restauraci Dobré časy, což neumožňují směrnice dopravce a dotčené linky by v nejhorším případě mohly být zrušeny. Jako trasa pro otáčení byl navržen průjezd přes výše zmíněné parkoviště. V rámci projektu navýšení kapacity tohoto parkoviště si dopravní inspektorát vymínil prověření prostorových možností průjezdu autobusů. Vedení města nepovažuje tento návrh za vhodný a postoupilo ho k posouzení dopravní komisi. Nyní budeme prověřovat všechny možné varianty a hledat nejméně rušivé řešení nastalého problému.

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 27.4.2017 13:28 | Návštěvník: 5216 Reagovat

Komunikace ul. Kudrnova

Dobrý den, chtěl bych opět vznést dotaz ohledně povrchu komunikace na ul.Kudrnova. Po této silnici se už pomalu nedá jet , tedy ve směru na ulici Užická do toho mírného kopečku. Bylo by možné s tím něco dělat? Popř.provizorne vyspravit.
Další dotaz bych měl ohledně bezpečnosti chůze po ul.Užická. Pokud jdu ráno na autobus popř. zpět ,tak mnohdy pomalu uskakuji neb se nenechám sestřelit řidiči ,kteří si tuto ulici pletou se závodním okruhem,evidentně spechajicimi do práce . Jak se tedy mají potom děti bezpečné dostávat na autobus,k dyz jdou do školy? To fakt nechápu! Je vůbec nějaký záměr tam vybudovat chodník?

Trochu mi to připomíná část ,na kterou se asi nedopatřením zapomíná .

Mnohokrát děkuji za odpověď

Autor: Pavel Karabinoš | Přidáno: 19.10.2016 00:30 | Návštěvník: 5191 Reagovat

Re: Komunikace ul. Kudrnova

Dobrý den

Do rozpočtu 2017 jsou připraveny varianty a to:
1. Nový povrch v celé Kudrnově ulici
2. Nový povrch pouze ve výjezdu do Úžické
Bude čistě na zastupitelích, kterou variantu zvolí.

Bohužel jsem komunikace zdědili v takovém stavu a město nedisponuje dostatečně velkým rozpočtem, aby jsme byly schopni všechny ulice opravit a nebo provést zcela nový povrch.

U ulice Úžické je situace podobná, zde jsem zdědili projekt megalomanského, 2 metry širokého, chodníku, jehož provedení neumožňovalo žádat o dotace ( realizace takovéto stavby čistě z vlastních prostředků by odsála prostředky pro všechny ostatní dopravní stavby). Dále pak nebyly dotaženy majetkoprávní vztahy a následná povolení. Projekt byl přepracován, majetky vyřešeny a již jsem získali i platná povolení. Nyní čekáme na vyhlášení dotačního titulu ( 1/2017).

Pro zlepšení stavu jsem jako částečnou kompenzaci umístili zákaz vjezdu nákladních vozidel.

S pozdravem

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 24.10.2016 11:46 | Návštěvník: 5190 Reagovat

Re: Re: Komunikace ul. Kudrnova

Dobrý den, děkuji za vybudování chodníku v celé ulici Užická a Kudrnova.Myslím, že je to veliký přínos pro všechny. Byl jsem mile překvapený rychlostí práce,která v co nejmenší možné míře omezila provoz. Všimnul jsem si, že je spuštěn projekt Kudrnova II.etapa ,což je bezva. Za tohle je prostě dobrý poděkovat ! Jen tak dál .

Autor: Pavel Karabinoš | Přidáno: 16.11.2017 12:53 | Návštěvník: 5231 Reagovat

Parkovaní u harmoniky

Dobrý den,měl bych dotaz jak chcete vyřešit parkovaní u harmoniky ? Není tu kde parkovat a parkovací místa se pořad ubírají ... místa pro zaměstnance školky ,nový přechod atd .Děkuji za info

Autor: Zdeněk RERICHA | Přidáno: 29.8.2016 23:43 | Návštěvník: 5187 Reagovat

Re: Parkovaní u harmoniky

Dobrý den

Řešení parkování v ulici ČSA je značně problematické, nárůst poptávky je zde enormní. Není však pravda, že by se místa neustále redukovala, můj předchůdce, p. Phillip zde nechal zrealizovat 14 stání na stěrkové ploše před MŠ. Je pravda, že při současné realizaci přechodu byl počet o 4 stání zredukován, ale vzhledem k navýšení počtu projíždějících vozidel a velkému počtu dětí, které zde přecházejí, se jednalo spíše o nutnost než možnost. Travnaté pásy v okolí přechodu jsou přímou podmínkou jeho bezpečnosti, chodec zkrátka musí být dobře viditelný a obzvláště děti, vycházející na původní přechod přímo mezi auty, jsou v nebezpečí. Nový přechod byl vyprojektován autorizovaným projektantem a povolen policií a odborem dopravy. Nyní bude starý přechod zrušen a bude vybourán původní ostrůvek, čímž vrátíme dvě stání, o dalších, podélných, se uvažuje na začátku ulice u plotu MŠ. V příštím roce se pak plánuje rozšíření parkoviště za harmonikou, pozemek pod ním se nyní snažíme vykoupit od Českých lesů. Jsme si vědomi nepříznivé situace, ale sídliště bylo koncipováno pro zcela jiný počet aut a prostorové možnosti jsou zde již vyčerpány.

S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 8.9.2016 09:31 | Návštěvník: 5188 Reagovat

Re: Re: Parkovaní u harmoniky

Děkuji za odpověď .Chápu že přechod u školy a školky nutnost je. Kdyby se u harmoniky nakreslili čáry na parkovaní tak by to taky pomohlo jelikož spoustu lidí parkuje jak když jim patří svět :-) .

Autor: Zdeněk RERICHA | Přidáno: 13.9.2016 22:07 | Návštěvník: 5187 Reagovat

Re: Re: Re: Parkovaní u harmoniky

Dobrý den

Lajnování je zadané, ještě prověřujeme, zda dnes neparkují v průměru auta hustěji a lajnování počet aut spíš nesníží.

s pozdravem

Tomáš Lohniský

místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 15.9.2016 21:09 | Návštěvník: 5188 Reagovat

Re: Re: Re: Re: Parkovaní u harmoniky

Dobrý den, uvítala jsem záměr města zrealizovat vyznačení parkovacích míst před harmonikou. Bohužel se ale naplnila vaše obava o smyslu nalajnování parkovacích míst, o kterých jste se zmiňovali dříve. Nevím, jak bylo provedeno vyměřování, ale pokud se nalajnují parkovací místa tak, že zabírají normálně tak místo pro auto a půl, tak se skutečně situace nevyřeší. Takže dříve, co stála auta jak kdyby jim „patřil svět“, což už tady v diskusi zaznělo, tak nyní je to téměř stejné. A cedule s nápisem místa pro "mateřeskou" školu bohužel pak také vypovídá o kvalitě provedení celého projektu.

Autor: Radka Levá | Přidáno: 21.10.2016 15:54 Reagovat

Re: Re: Re: Re: Re: Parkovaní u harmoniky

Dobrý den

Šíře parkovacích stání vychází z vyhlášky. Před realizací jsem spočetli auta při "živelném " parkování a prokázalo se , že nalajnováním jejich počet nesnížíme.

Cedulku u mateřské školy prověříme, ale předpokládám, že její vzhled nemá vliv na funkčnost. Budeme rádi, pokud budou pisatelé ve své kritice věcní a pokud možno konstruktivní, my se pak můžeme pokusit některé nešvary odstranit či kritická místa předělat.

S pozdravem

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 24.10.2016 11:36 | Návštěvník: 5190 Reagovat
|< < 1 2 3 >|

Pro vstup do diskuze musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Vítejte v Odoleně Vodě