Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Diskuse: Komunikace

Co není dovoleno v diskusních fórech města Odolena Voda:
- Uveřejňovat příspěvky, které jakýmkoliv způsobem porušují zákony ČR nebo zákony země, v níž se diskutující momentálně nachází
- Urážet, pomlouvat či vyhrožovat komukoli násilím
- Podněcovat nenávist k jednotlivcům nebo skupinám obyvatel, zejména na základě národnostní, rasové nebo náboženské příslušnosti
- Vyjadřovat se vulgárně nebo obscénně 
- Zveřejňovat další údaje o identitě ostatních diskutujících (např. telefon, zaměstnání)
- Vydávat se za někoho jiného
- Opakovaně vkládat stejné příspěvky (tzv. tapetování)
- Zneužívat diskuse k šíření reklamy a spamu
- Vkládat odkazy na stránky s nelegálním obsahem
- Chatovat a uveřejňovat příspěvky či odkazy, které nesouvisejí s tématem fóra

Komunikace

chodníky, silnice

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 83

Možnosti řazení
|< < 1 2 3 >|

výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den,

chci se zeptat, z jakého důvodu se provádí výkop od ulice Květnová směrem k parkovišti K Cukrovaru (ve stejnojmenné ulici)? Všiml jsem si též naříznuté silnice U Radnice --&gt; nevěstí to připojení bloku Dubina II. na optický kabel?

Předem děkuji za odpověď.

Autor: Marek Pokorný | Přidáno: 26.2.2018 20:59 | Návštěvník: 5242 Reagovat

Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den,

Výkopy provadí soukromá společnost v rámci výstavby bytového domu na nárožním pozemku Květnová - K Cukrovaru. O optickém kabelu nic nevíme.

S pozdravem

Tomáš Lohniský
místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 28.2.2018 07:55 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den,

mluvíte zde o nové výstavbě bytového domu, je někde k dispozici projektová dokumentace. Případně, která společnost bude stavbu realizovat.

Děkuji

Kalný

Autor: Aleš Kalný | Přidáno: 5.3.2018 14:04 | Návštěvník: 5243 Reagovat

Re: Re: Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den

Jedná se o projekt společnosti MATOZA


https://www.matozatrading.cz/Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 6.3.2018 07:34 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Re: Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Zdravím a prosím o vysvětlení nabídky firmy MATOZA ( ta staví nové bytové domy "U Cukrovaru" ),která m.j. udává --" Vedle bytových domů se nachází 41 parkovacích stání." Znamená to,že město uvedené firmě uvolňuje resp. vyhrazuje 41 parkovacích míst na úkor parkovacích stáních bez náhrady ,která byla postavena při výstavbě bytových domů BD Dubina.???Výstavba před cca 13 lety byla prakticky navýšením počtu obyvatel pro zvýhodnění obce na město při nárocích na dotace .

Nyní můj návrh .Už vidím,jak mě "pejskaři" atd. "vyškrábou oči".Na konci ulice Nad Štolami byla projetována školka.Neznám přesné důvody,proč byl projekt zrušen ,ale tam by na pozemku města bylo možno rozšířit parkovací stání o cca 20 míst a pokusit se v případě souhlasu zapojit výše uvedenou firmu o případné spolufinancování ,když už láká zájemce o jejich byty parkovacími místy na náš úkor???Vím,že na tato místa nemáme žádný nárok,ale bylo by to fér i když vím,že se už na takovéto přístupy nehraje.V případě,že město na jejich reklamovaná stání přistoupilo,žádám vysvětlení.

p.s. v diskuzi se objevil názor,že si Praha dělá v Odolce odstavné parkoviště služebních aut.Jen chci podotknout,že dle nové vyhlášky o převodu vozidel si majitel kupujícího auta nemusí měnit SPZ dle místa bydliště ( mám také pražskou SPZ)

Zdravím- Vl.Drbohlav

Autor: Vladimír Drbohlav | Přidáno: 11.3.2018 16:26 Reagovat

Re: Re: Re: Re: Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den

Uzemní řízení se společností Matoza řešili naši předchůdci ještě před volbami 2014, ale všechna stání pro Matozu jsou nově budovaná, stávající stav by se nezhorší.

Projekt školky + části prvního stupně ZŠ město dále rozvíjí, pozemek bude na dále pro tuto funkci vymezen. Monitorujeme situaci parkováni v Dubině a velké parkoviště má stále volnou kapacitu. Pokud se situace zhorší, projednáme s Dopramem možnost rozšíření na jejich pozemky. Děkujeme za vaše podněty.

S pozdravem

Tomáš Lohniský
místostrosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 13.3.2018 16:29 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den

Jedná se o projekt společnosti MATOZA


https://www.matozatrading.cz/Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 6.3.2018 07:34 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Re: výkop chodníku v ulici K Cukrovaru

Dobrý den

Jedná se o projekt společnosti MATOZA


https://www.matozatrading.cz/Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 6.3.2018 07:34 | Návštěvník: 5217 Reagovat

? Chodník ? ulice Květnová

Dobrý den,
všimli jsme si, že se v ulici Květnová buduje pravděpodobně nový chodník, což je samo o sobě v pořádku. Můj dotaz se týká úseku od hřbitova směrem dolů, ke kostelu. Mám totiž obavu, že pokud šířka silnice v daném místě zůstane beze změny, bude velký problém vejít se tam s protijedoucím vozidlem, natož pak třeba s autem nějakého zásobování.
Děkuji za odpověď

Autor: Eva Plná | Přidáno: 13.2.2018 09:57 | Návštěvník: 5236 Reagovat

Re: ? Chodník ? ulice Květnová

Dobrý den

Šířka silnice v místě chodníku zůstala zachována, pouze se již nedá vjíždět na nezpevněnou krajnici. Vzhledem k tomu, že nákladní vozy kolem kostela jezdit nemohou, budou se tu míjet pouze vozidla do 3.5 tun.

Na chodník byl zpracován projekt autorizovaným projektantem a schválen policií, šířka je opravdu normová. Co je pozitivní, že ono vizuální zúžení obrubníkem nutí jezdit řidiče pomaleji, což zlepší bezpečnost při přecházení směrem do ulice Ke Kostelu.

S pozdravem

Tomáš Lohniský

místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 28.2.2018 07:52 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Parkovací zóny

Dobrý den pane Lohniský,
prosím o odpověď, plánuje město Odolena Voda zavedení parkovacích zón pro rezidenty? V souvislosti na problémy s parkováním místních obyvatel.
Děkuji Salač

Autor: Petr Salač | Přidáno: 9.2.2018 21:31 | Návštěvník: 5229 Reagovat

Re: Parkovací zóny

Dobrý den

Váš email k této problematice z 6.února jsem obdržel a předal k vyjádření dopravní komisi, nyní čekáme na jejich doporučení. To bude následně řešit rada města, v případně zásadního rozhodnutí zastupitelstvo.

Problematice parkování se věnujeme dle finančních možností. Něco je již zrealizováno ( ulice Komenského, rozšíření parkoviště u lékárny, změna režimu Dolní náměstí- sever), něco se připravuje( Komenského II, ulice U Lékárny, panelové domy Dolní náměstí).

Nicméně problém nárůstu automobilizace tato dočasná opatření nevyřeší. Historicky ( v době výstavby panelových sídlišť) se počet stání pohyboval kolem 0,3 - 0,5 na bytovou jednotku, nyní se pohybujeme již okolo 1,5 - 2 stání.
Zavedení zón jsme již diskutovali, ale půjde o razantní opatření, jehož účinnost je diskutabilní. Odolena Voda není odstavným parkovištěm, hlavní kapacitu tvoří rezidenti a je zřejmé, že když budeme jako v Praze poskytovat k bytu 1 parking zdarma a 2. zvýhodněný, nebudou kapacity stejně dostačující. Pokud pak poskytneme kapacitu pro 2. stání mimo sídliště, obávám se značné nespokojenosti.

Dále by bylo vhodné, aby se do řešení problematiky zapojila i SVJ a bytová družstva, která sice zpravují objekty, ale nejpalčivější problém svých členů příliš neřeší. To, že se parkoviště nalézají na pozemcích města ( anebo dokonce Českých Lesů a.s.), ještě neznamená, že město má ze zákona povinnost tuto problematiku vyřešit. Nechci, aby toto vyznělo jako náš alibizmus, myslím, že se opravdu snažíme řešení hledat, ale například u nových záměrů má povinnost parkoviště v dostatečném objemu a na vlastních pozemcích vyřešit stavebník. A zde město buduje a investuje de fakto pouze do staveb sloužících pro malou část obyvatel i když například obyvatelé rodinných domů musejí do svého parkování investovat sami. V příštím roce se pravděpodobně podaří dobudovat páteřní sít chodníků a bylo by ideální prohloubit spolupráci města s SVJ a BD na řešení problematiky nedostačující kapacity parkovišť a to ideálně i po finanční stránce.

V neposlední řadě se město snaží o razantnější navýšení kapacity hromadné dopravy, která je v kompetenci Středočeského kraje. Obávám se, že bez většího zapojení tohoto způsobu dopravy se nám nepodaří zabránit dalšímu nárůstu aut v ulicích.

S pozdravem
Tomáš Lohniský - místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 12.2.2018 10:36 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Parkovací zóny

Vážený pane Lohniský,
Odolena je odstavným parkovištěm pro všechny lidi, kteří např. pracují v Praze, zaměstnavatel má zaregistrovaná auta v Praze, zaměstnanci je mají v užívání. Je to stejné, jako pražské ulice také nejsou odstavnými parkovišti. A zóny tm jsou. Jsou přes den prázdné a večer si tam lidi dají auta.
Mě se moc nelíbí Váš argument, že v době výstavby sídliště bylo počítáno s určitou kapacitou na auta k poměru k počtu bytům. Pokud bychom to brali takto, tak v době pevných linek se čekalo roky na zavedení, dnes o ně nikdo nestojí a mobilní operátoři by tvrdili, to víte, v roce 2000 se počítalo, že bude 100 telefonů na 1,000 obyvatel, ale je to jinak. Tak máte smůlu. Ne šlo to. A mobilní telefon může mít každý. Přece nemůžeme vycházet z plánů starých 40 let? Byla jiná doba, ale žijeme teď. Já věřím, že ty plány byly, a taky si myslím, že lze situaci přizpůsobit na současnou dobu. Nebo bych aspoň očekával, že se o to někdo bude snažit a ne se ohánět 40 let starou statistikou. Jestli je problém v pozemcích, tak je přece může město od Lesů ČR vykoupit? A pak jsem nepochopil roli SVJ. SVJ se stará o provoz domu, ne o provoz parkoviště, které je na pozemku, mimo vlastnictví SVJ. Můžete mi prosím toto více objasnit? Nepochopil jsem vazbu mezi SVJ, jeho náplní ze zákona a počtem parkovacích míst. Pane Lohniský, já Vás mám za chytrého a hlavně talentovaného člověka. Vaše názory mají hlavu a patu. Já netvrdím, že parkovací zóny jsou řešením, ale snažím se něco vymyslet a ne jen nadávat a stěžovat si, jako jiní.
Mohu se Vás ještě zeptat, zda město Odolena Voda je ve spojení s hejtmankou Středočeského kraje paní Vildhumetzovou, a zda podnikáte kroky ke zrušení parkovacích zón v Praze nebo jejich výrazné redukci? Moc díky a přeji hezký den. Salač

Autor: Petr Salač | Přidáno: 12.2.2018 14:02 | Návštěvník: 5238 Reagovat

Re: Re: Re: Parkovací zóny

Dobrý den

S paní hejtmaankou kraje v kontaktu jsme, problém zón se pokušela řešit, ale Praha je neoblomná.

Spoluúčast SVJ byla myšlena finanční, město má omezený rozpočet a výstavba parkování pro soukromé domy se i špatně obhajuje ve vztahu k veřejným financím.


S pozdravem

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 28.2.2018 08:06 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Parkovací zóny

Jak může stavebník řešit parkovací místa u domu, které stojí 40 let? A kdo byl ten stavebník? Určitě firma, která už dnes neexistuje.
Vaše zpráva, že chcete navýšit počet autobusových spojů mě těší. Aleš je problém. Za jízdenku do Prahy zaplatím 24 Kč, tj. při vzdálenosti 16 km je náklad 1,5 Kč/km. A to zaplatím jen já, jako jeden z cestujících, který je tam 40 . Když jedu autem, stojí mi to 2,0 Kč/ Km takže 32 korun. Se vším pohodlím, jen nemožnosti zaparkovat v Praze. Přitom dopravní firmy brečí, jak stát nařídil navýšení platů řidičů A s tím já souhlasím, že mají náklady navíc a chtějí to doplatit po krajích a s tím já nesouhlasím. Tady je nenažranost dopravních společností, kteří si vzali cestující a obce jako rukojmí. Jak se tedy toto řeší, protože z ekonomického pohledu musí dopravní firmy mít peněz za jízdné opravdu dost na pokrytí nákladů, včetně platů řidičů a včetně zisku.

Autor: Petr Salač | Přidáno: 12.2.2018 14:15 | Návštěvník: 5238 Reagovat

Re: Parkovací zóny

Dobrý den

Váš email k této problematice z 6.února jsem obdržel a předal k vyjádření dopravní komisi, nyní čekáme na jejich doporučení. To bude následně řešit rada města, v případně zásadního rozhodnutí zastupitelstvo.

Problematice parkování se věnujeme dle finančních možností. Něco je již zrealizováno ( ulice Komenského, rozšíření parkoviště u lékárny, změna režimu Dolní náměstí- sever), něco se připravuje( Komenského II, ulice U Lékárny, panelové domy Dolní náměstí).

Nicméně problém nárůstu automobilizace tato dočasná opatření nevyřeší. Historicky ( v době výstavby panelových sídlišť) se počet stání pohyboval kolem 0,3 - 0,5 na bytovou jednotku, nyní se pohybujeme již okolo 1,5 - 2 stání.
Zavedení zón jsme již diskutovali, ale půjde o razantní opatření, jehož účinnost je diskutabilní. Odolena Voda není odstavným parkovištěm, hlavní kapacitu tvoří rezidenti a je zřejmé, že když budeme jako v Praze poskytovat k bytu 1 parking zdarma a 2. zvýhodněný, nebudou kapacity stejně dostačující. Pokud pak poskytneme kapacitu pro 2. stání mimo sídliště, obávám se značné nespokojenosti.

Dále by bylo vhodné, aby se do řešení problematiky zapojila i SVJ a bytová družstva, která sice zpravují objekty, ale nejpalčivější problém svých členů příliš neřeší. To, že se parkoviště nalézají na pozemcích města ( anebo dokonce Českých Lesů a.s.), ještě neznamená, že město má ze zákona povinnost tuto problematiku vyřešit. Nechci, aby toto vyznělo jako náš alibizmus, myslím, že se opravdu snažíme řešení hledat, ale například u nových záměrů má povinnost parkoviště v dostatečném objemu a na vlastních pozemcích vyřešit stavebník. A zde město buduje a investuje de fakto pouze do staveb sloužících pro malou část obyvatel i když například obyvatelé rodinných domů musejí do svého parkování investovat sami. V příštím roce se pravděpodobně podaří dobudovat páteřní sít chodníků a bylo by ideální prohloubit spolupráci města s SVJ a BD na řešení problematiky nedostačující kapacity parkovišť a to ideálně i po finanční stránce.

V neposlední řadě se město snaží o razantnější navýšení kapacity hromadné dopravy, která je v kompetenci Středočeského kraje. Obávám se, že bez většího zapojení tohoto způsobu dopravy se nám nepodaří zabránit dalšímu nárůstu aut v ulicích.

S pozdravem
Tomáš Lohniský - místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 12.2.2018 10:36 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Chodník mezi parkovištěm u kotelny v Malém háji a schody do dolní části města.

Dobrý den, v poslední době bylo vydlážděno betonovými dlaždicemi mnoho vyšlapaných zkratek po městě. Nešlo by rovněž ošetřit tuto cestu? Jednak se tam drží voda, v zimě je tam led, a písek z této cesty při prudším dešti se odplavuje ucpává kanalizaci na parkovišti u kotelny, čímž se obyvatelům domu č.p. 350-352 vyplavují sklepy. Díky za odpověď. Salač

Autor: Petr Salač | Přidáno: 6.2.2018 18:45 | Návštěvník: 5229 Reagovat

Re: Chodník mezi parkovištěm u kotelny v Malém háji a schody do dolní části města.

Dobrý den

Děkujeme za podnět, předložím městské radě.

S pozdravem

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 7.2.2018 08:07 | Návštěvník: 5238 Reagovat

Komunikace a parkovani.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nejde udělat čáry u školy podél silnice ulice Komenskeho, protože hodně lidi neví jak se parkuje když vyzvedávají svoje děti a parkuji tak 2 metry mají před sebou a 2 metry za sebou. dnes tak parkovali 3 auta za sebou a zabrali půlku parkoviště. A to se opakuje pořád. Na přání mam i fotky aut jak takhle parkuji, je to od nich bezohledné a město by s tým mělo něco dělat, protože zabírají místa lidem co tam bydli a lidi co přijdou z práce parkují pak jinde protože před bytem parkují bezohledný lidi.

Autor: Pavol Kopčík | Přidáno: 12.9.2017 17:18 | Návštěvník: 5228 Reagovat

Re: Komunikace a parkovani.

Dobrý den

V ulici Komenského bude v krátké době realizována úprava stání, vzniknou zde kolmá stání stejně jako proti Klubu, celkový počet stání se zvýší. Nová stání budou najlainovaná, stejně jako trojúhelníkové parkoviště u zastávky.

S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 7.2.2018 08:06 | Návštěvník: 5238 Reagovat

Průjezd autobusů přes parkoviště u Dolního náměstí

Dobrý den

V posledních dnech došlo v panelových domech u Dolního náměstí k rozšíření poplašné zprávy, že vedení města rozhodlo o průjezdu linkových autobusů přes parkoviště pod jejich okny. Tato informace není pravdivá. Obrátila se na nás společnost Ropid, provozovatel integrované dopravy, s problémem otáčení 10 autobusů za den končících na Dolním náměstí. V současnosti autobusy couvají do prostoru proti restauraci Dobré časy, což neumožňují směrnice dopravce a dotčené linky by v nejhorším případě mohly být zrušeny. Jako trasa pro otáčení byl navržen průjezd přes výše zmíněné parkoviště. V rámci projektu navýšení kapacity tohoto parkoviště si dopravní inspektorát vymínil prověření prostorových možností průjezdu autobusů. Vedení města nepovažuje tento návrh za vhodný a postoupilo ho k posouzení dopravní komisi. Nyní budeme prověřovat všechny možné varianty a hledat nejméně rušivé řešení nastalého problému.

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 27.4.2017 12:28 | Návštěvník: 5216 Reagovat

Komunikace ul. Kudrnova

Dobrý den, chtěl bych opět vznést dotaz ohledně povrchu komunikace na ul.Kudrnova. Po této silnici se už pomalu nedá jet , tedy ve směru na ulici Užická do toho mírného kopečku. Bylo by možné s tím něco dělat? Popř.provizorne vyspravit.
Další dotaz bych měl ohledně bezpečnosti chůze po ul.Užická. Pokud jdu ráno na autobus popř. zpět ,tak mnohdy pomalu uskakuji neb se nenechám sestřelit řidiči ,kteří si tuto ulici pletou se závodním okruhem,evidentně spechajicimi do práce . Jak se tedy mají potom děti bezpečné dostávat na autobus,k dyz jdou do školy? To fakt nechápu! Je vůbec nějaký záměr tam vybudovat chodník?

Trochu mi to připomíná část ,na kterou se asi nedopatřením zapomíná .

Mnohokrát děkuji za odpověď

Autor: Pavel Karabinoš | Přidáno: 18.10.2016 23:30 | Návštěvník: 5191 Reagovat

Re: Komunikace ul. Kudrnova

Dobrý den

Do rozpočtu 2017 jsou připraveny varianty a to:
1. Nový povrch v celé Kudrnově ulici
2. Nový povrch pouze ve výjezdu do Úžické
Bude čistě na zastupitelích, kterou variantu zvolí.

Bohužel jsem komunikace zdědili v takovém stavu a město nedisponuje dostatečně velkým rozpočtem, aby jsme byly schopni všechny ulice opravit a nebo provést zcela nový povrch.

U ulice Úžické je situace podobná, zde jsem zdědili projekt megalomanského, 2 metry širokého, chodníku, jehož provedení neumožňovalo žádat o dotace ( realizace takovéto stavby čistě z vlastních prostředků by odsála prostředky pro všechny ostatní dopravní stavby). Dále pak nebyly dotaženy majetkoprávní vztahy a následná povolení. Projekt byl přepracován, majetky vyřešeny a již jsem získali i platná povolení. Nyní čekáme na vyhlášení dotačního titulu ( 1/2017).

Pro zlepšení stavu jsem jako částečnou kompenzaci umístili zákaz vjezdu nákladních vozidel.

S pozdravem

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 24.10.2016 10:46 | Návštěvník: 5190 Reagovat

Re: Re: Komunikace ul. Kudrnova

Dobrý den, děkuji za vybudování chodníku v celé ulici Užická a Kudrnova.Myslím, že je to veliký přínos pro všechny. Byl jsem mile překvapený rychlostí práce,která v co nejmenší možné míře omezila provoz. Všimnul jsem si, že je spuštěn projekt Kudrnova II.etapa ,což je bezva. Za tohle je prostě dobrý poděkovat ! Jen tak dál .

Autor: Pavel Karabinoš | Přidáno: 16.11.2017 11:53 | Návštěvník: 5231 Reagovat

Parkovaní u harmoniky

Dobrý den,měl bych dotaz jak chcete vyřešit parkovaní u harmoniky ? Není tu kde parkovat a parkovací místa se pořad ubírají ... místa pro zaměstnance školky ,nový přechod atd .Děkuji za info

Autor: Zdeněk RERICHA | Přidáno: 29.8.2016 22:43 | Návštěvník: 5187 Reagovat

Re: Parkovaní u harmoniky

Dobrý den

Řešení parkování v ulici ČSA je značně problematické, nárůst poptávky je zde enormní. Není však pravda, že by se místa neustále redukovala, můj předchůdce, p. Phillip zde nechal zrealizovat 14 stání na stěrkové ploše před MŠ. Je pravda, že při současné realizaci přechodu byl počet o 4 stání zredukován, ale vzhledem k navýšení počtu projíždějících vozidel a velkému počtu dětí, které zde přecházejí, se jednalo spíše o nutnost než možnost. Travnaté pásy v okolí přechodu jsou přímou podmínkou jeho bezpečnosti, chodec zkrátka musí být dobře viditelný a obzvláště děti, vycházející na původní přechod přímo mezi auty, jsou v nebezpečí. Nový přechod byl vyprojektován autorizovaným projektantem a povolen policií a odborem dopravy. Nyní bude starý přechod zrušen a bude vybourán původní ostrůvek, čímž vrátíme dvě stání, o dalších, podélných, se uvažuje na začátku ulice u plotu MŠ. V příštím roce se pak plánuje rozšíření parkoviště za harmonikou, pozemek pod ním se nyní snažíme vykoupit od Českých lesů. Jsme si vědomi nepříznivé situace, ale sídliště bylo koncipováno pro zcela jiný počet aut a prostorové možnosti jsou zde již vyčerpány.

S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 8.9.2016 08:31 | Návštěvník: 5188 Reagovat

Re: Re: Parkovaní u harmoniky

Děkuji za odpověď .Chápu že přechod u školy a školky nutnost je. Kdyby se u harmoniky nakreslili čáry na parkovaní tak by to taky pomohlo jelikož spoustu lidí parkuje jak když jim patří svět :-) .

Autor: Zdeněk RERICHA | Přidáno: 13.9.2016 21:07 | Návštěvník: 5187 Reagovat

Re: Re: Re: Parkovaní u harmoniky

Dobrý den

Lajnování je zadané, ještě prověřujeme, zda dnes neparkují v průměru auta hustěji a lajnování počet aut spíš nesníží.

s pozdravem

Tomáš Lohniský

místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 15.9.2016 20:09 | Návštěvník: 5188 Reagovat

Re: Re: Re: Re: Parkovaní u harmoniky

Dobrý den, uvítala jsem záměr města zrealizovat vyznačení parkovacích míst před harmonikou. Bohužel se ale naplnila vaše obava o smyslu nalajnování parkovacích míst, o kterých jste se zmiňovali dříve. Nevím, jak bylo provedeno vyměřování, ale pokud se nalajnují parkovací místa tak, že zabírají normálně tak místo pro auto a půl, tak se skutečně situace nevyřeší. Takže dříve, co stála auta jak kdyby jim „patřil svět“, což už tady v diskusi zaznělo, tak nyní je to téměř stejné. A cedule s nápisem místa pro "mateřeskou" školu bohužel pak také vypovídá o kvalitě provedení celého projektu.

Autor: Radka Levá | Přidáno: 21.10.2016 14:54 Reagovat

Re: Re: Re: Re: Re: Parkovaní u harmoniky

Dobrý den

Šíře parkovacích stání vychází z vyhlášky. Před realizací jsem spočetli auta při "živelném " parkování a prokázalo se , že nalajnováním jejich počet nesnížíme.

Cedulku u mateřské školy prověříme, ale předpokládám, že její vzhled nemá vliv na funkčnost. Budeme rádi, pokud budou pisatelé ve své kritice věcní a pokud možno konstruktivní, my se pak můžeme pokusit některé nešvary odstranit či kritická místa předělat.

S pozdravem

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 24.10.2016 10:36 | Návštěvník: 5190 Reagovat

Oprava silnice

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je plánováná oprava silnice mezi OV a Dolínkem z Dolního náměstí, vím, jak už bylo několikrát zmiňováno v diskuzi, že silnice není města, ale jelikož je jednou z hlavních dopravních tepen do města, předpokládám, že je případná oprava komunikována se zástupci města. děkuji Bínová

Autor: Alena Bínová | Přidáno: 15.7.2016 14:48 Reagovat

Re: Oprava silnice

Dobrý den

Město požádalo Středočeský kraj o generální rekonstrukci silnice do Břežan, ulice Květnové a ulice Vodolská ( v Malém Háji), vše v majetku a správě kraje. V reakci na žádost proběhla o prázdninách oprava tryskovou metodou, což je řešení velmi dočasné. Budeme dále na krajský úřad tlačit a uvídíme, zda se situace nezmění po podzimních volbách.

S pozdravem

Tomáš Lohniský
místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 8.9.2016 08:20 | Návštěvník: 5188 Reagovat

turistické trasy kolem Vodolky!

Dobrý den!

Asi to právě sem nepatří, ale nevím, kde si postěžovat, že kolem Odoleny Vody chybí nejen cyklostezka, ale nejsou zde kupodivu ani žádné cesty, kde by se dalo jít o víkendu třeba se psem, po modré značce, po zelené, po žluté, ..., jak to?! Když chci do Panenských Břežan, musím po silnici, když chci kamkoliv jinam, tak rovněž, protože třeba to i jinak jde, ale já netuším jak a nehodlám zas bloudit, jak už se mi stalo s výsledkem nakonec nulovým! Proč se tím nemohou zabývat nějací turističtí nadšenci? Nebo v Odolce taky nejsou?
A ty "obnovené" cesty kolem Odolky jsou už v takovém stavu, že by tam člověk nechal botu!!!

Autor: Zdena Knapková | Přidáno: 24.11.2015 09:28 Reagovat

Re: turistické trasy kolem Vodolky!

Vidím, že tady nikdo na nic nereaguje! Souhlasím s tím, co paní Knapková napsala. A ještě dodávám, že mně osobně velice vadí, že jak člověk vejde do Velkého háje v Odolce, nebo jde po těch obnovených cestách kolem Odoleny Vody, tak všude slyší neustále hluk z dálnice. Kdyby se udělaly nějaké zábrany proti hluku, jak teď provedly v Břežanech, bylo by to rozhodně lepší. Jenže to jsou zase peníze a když nemá obec ani na to, aby zajistila stavbu obchodního domu, to je pak těžká věc!!!

Autor: Ladislav Matzka | Přidáno: 3.12.2015 08:39 Reagovat

Re: Re: turistické trasy kolem Vodolky!

Dobrý den

Značené trasy provádí Klub českých turistů, jejich značení se postupně blíží od Panenských Břežan. Pro procházky město vydalo mapu neznačených procházkových map, byla vydána v Odolenu a dostanete ji na podatelně. Trasy jsme neznačili z důvodů možné kolize se značením klubu turistů.
Pouze upozorňuji, že spoustu tras vede přes myslivecké honidby, kde je přísně zakázáno volné pobíhání psů a jejich majtelé riskují nejen pokutu.
Na vyžádání mohu mapu zaslat v PDF podobě.

S pozdravem

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 11.12.2015 18:00 | Návštěvník: 5142 Reagovat

Re: Re: Re: turistické trasy kolem Vodolky!

No, já už si i dost na hluk z dálnice zvykla, ale když jdu po obnovených cestách kolem Vodolky s přítelem z Kobylis, tak on si na ten hluk neustále stěžuje! Mně osobně vadí víc jiné věci. A mohl byste mi tedy, pěkně prosím, tu mapu poslat na můj mail kvetonova@upm.cz? To bych byla docela ráda.

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 6.1.2016 13:13 | Návštěvník: 5150 Reagovat

Re: Re: Re: turistické trasy kolem Vodolky!

Dobrý den,

co s Klubem turistů spolupracovat - případně Turistickým kroužkem v OV. Dnes jsem vyslechl pořad, jak to funguje na ČRO2, článek Kilometr za hodinu. O lidech, kteří vedou naše kroky krajinou.
http://www.rozhlas.cz/dvojka/dobravule/_zprava/kilometr-za-hodinu-o-lidech-kteri-vedou-nase-kroky-krajinou--512658

Autor: Jaroslav Gall | Přidáno: 31.5.2016 14:20 | Návštěvník: 5170 Reagovat

Re: Re: Re: turistické trasy kolem Vodolky!

Dobrý den,
bydlím v Odolene Vodě cca 5 let. Moc se nám tady líbí a také rádi chodíme na procházky. Jelikož ve svém volném čase podnikáme túry po horách, tak jsem si ve volném čase našel také chvilku na okolí. Prošel jsem okolo Odolene Vody několik tras (po neznačených stezkách) a v případě, že by měl někdo zájem, klidně pošlu tipy na trasy. Pište na papadeloco@seznam.cz Mám tu nachozené trasy od 10 - 30 km a většina trasy vedla vždy mimo hlavní komunikace, čili po polních cestách lesem a pod. Dokonce se dá takto jít z Odolene Vody krásnou trasou až do Veltrus k zámku. Pokud by byl zájem, mohu někdy ve volném čase vytvořit tipy na turistické výlety po okolí včetně celé trasy s fotodokumentací z průběhu trasy. (prošel bych je znova a nafotil + nějaké nové vymyslím)
A ještě jednu malou poznámku. Zajímalo by mě, kde se Panenským Břežanům přibližuje turistická trasa :D Pokud vím, žlutá je u Líbeznice (u Sedlece - jménem Háj Beckov - vyhlídka) A další je červená, která vede podél Vltavy. Čili zatím žádná trasa do Odoleny Vody nesměřuje.
Nicméně stojí za úvahu, zda by město nechtělo nalákat turisty vytvořením turistické stezky, kdy by mohla vést např. z Klecánek (od Červené) v trase Vodolské kapky k památníku Vítězslava Hálka - následně přes Dolní náměstí - PR Kopeč - dále po polních cestách Korycany - Horňátky- Býškovice - Neratovice (kde by navázala na modrou značku) Bylo by to krásné spojení Vltavy a Labe vedené přes Odolenou Vodu :) Ale zase bohužel jako vše, je to o penězích a je mi jasné, že město nemá na rozhazování. Bohužel ani netuším, kolik by tato akce stála (není to jen vyznačit trasu barvou, ale jsou to cedule, ukazatele a pod., které se musí nechat vyrobit) Také netuším jak je to s legislativou. Toto by vše věděl Klub českých turistů. Nicméně na druhou stranu, v případě zájmu lidí či města o turistickou trasu, by se toto dalo vše zjistit. Ze své vlastní zkušenosti však mohu říci, že když někam jdu, dávám přednost značeným cestám a věřím, že by mnoho turistů využilo mnou výše uvedenou popsanou trasu a zároveň by to byla dobrá reklama pro Město Odolena Voda. Značených turistických tras, zde na sever od Prahy, je opravdu málo. Tím zdravím všechny místní turisty :) a přeji hodně kilometrů.

Autor: Jaroslav Kučák | Přidáno: 6.6.2016 17:57 | Návštěvník: 5170 Reagovat

Dopravní komise

Pro dopravní komisi:Silnice od Panenských Břežan do Dolínku - úsek u odbočky k bývalému kravínu. Silnice od Břežan není označena jako hlavní, má tedy auto vyjíždějící od bývalého kravína přednost? Patrně ano. V zimních měcících je situace přehledná, ale v době rozpuku rostlin není na odbočku vidět a může zde dojít k dopravní nehodě.

Autor: Zeman | Přidáno: 15.3.2016 13:00 Reagovat

Re: Dopravní komise

Dobrý den,
Vámi zmíněné místo není opravdu osazeno svislým dopravním značením upravující přednost. Jedná se totiž o sjezd účelové komunikace, kde se svislé dopravní značky neosazují (podobné jako např. u výjezdu z parkoviště nebo výjezdu od nedaleké kompostárny). Situaci by zcela jistě vyřešilo (osvětlilo) vodorovné dopravní značení. Bohužel vzhledem k velmi špatnému stavu silnice (degradace krytu a podkladních vrstev) ho správce, tedy Krajská správa a údržba silnic, zcela určitě v blízké době nevyhotoví. Musíme tedy jen doufat v rekonstrukci.
S pozdravem

V. Duda

Autor: Vít Duda | Přidáno: 26.3.2016 16:03 Reagovat

Re: Re: Dopravní komise

Tak hlavně, aby ten, co vyjíždí od kravína věděl, že se jedná o účelovou komunikaci a nepředpokládal přednost zprava. Z kraje totiž tato komunikace vypadá jako úplně normální silnice, že se dál jedná o polní cestu.....to už ten, co se např. otáčí vědět nebude. Každopádně děkuji za odpověď a řidičům jedoucím od Břežany radím, dávejte si pozor.

Autor: Zeman | Přidáno: 14.4.2016 09:38 | Návštěvník: 5160 Reagovat
|< < 1 2 3 >|

Pro vstup do diskuze musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Vítejte v Odoleně Vodě