Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Diskuse: Komunikace

Co není dovoleno v diskusních fórech města Odolena Voda:
- Uveřejňovat příspěvky, které jakýmkoliv způsobem porušují zákony ČR nebo zákony země, v níž se diskutující momentálně nachází
- Urážet, pomlouvat či vyhrožovat komukoli násilím
- Podněcovat nenávist k jednotlivcům nebo skupinám obyvatel, zejména na základě národnostní, rasové nebo náboženské příslušnosti
- Vyjadřovat se vulgárně nebo obscénně 
- Zveřejňovat další údaje o identitě ostatních diskutujících (např. telefon, zaměstnání)
- Vydávat se za někoho jiného
- Opakovaně vkládat stejné příspěvky (tzv. tapetování)
- Zneužívat diskuse k šíření reklamy a spamu
- Vkládat odkazy na stránky s nelegálním obsahem
- Chatovat a uveřejňovat příspěvky či odkazy, které nesouvisejí s tématem fóra

Komunikace

chodníky, silnice

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 64

Možnosti řazení
|< < 1 2 >|

Komunikace a parkovani.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nejde udělat čáry u školy podél silnice ulice Komenskeho, protože hodně lidi neví jak se parkuje když vyzvedávají svoje děti a parkuji tak 2 metry mají před sebou a 2 metry za sebou. dnes tak parkovali 3 auta za sebou a zabrali půlku parkoviště. A to se opakuje pořád. Na přání mam i fotky aut jak takhle parkuji, je to od nich bezohledné a město by s tým mělo něco dělat, protože zabírají místa lidem co tam bydli a lidi co přijdou z práce parkují pak jinde protože před bytem parkují bezohledný lidi.

Autor: Pavol Kopčík | Přidáno: 12.9.2017 18:18 | Návštěvník: 5228 Reagovat

Průjezd autobusů přes parkoviště u Dolního náměstí

Dobrý den

V posledních dnech došlo v panelových domech u Dolního náměstí k rozšíření poplašné zprávy, že vedení města rozhodlo o průjezdu linkových autobusů přes parkoviště pod jejich okny. Tato informace není pravdivá. Obrátila se na nás společnost Ropid, provozovatel integrované dopravy, s problémem otáčení 10 autobusů za den končících na Dolním náměstí. V současnosti autobusy couvají do prostoru proti restauraci Dobré časy, což neumožňují směrnice dopravce a dotčené linky by v nejhorším případě mohly být zrušeny. Jako trasa pro otáčení byl navržen průjezd přes výše zmíněné parkoviště. V rámci projektu navýšení kapacity tohoto parkoviště si dopravní inspektorát vymínil prověření prostorových možností průjezdu autobusů. Vedení města nepovažuje tento návrh za vhodný a postoupilo ho k posouzení dopravní komisi. Nyní budeme prověřovat všechny možné varianty a hledat nejméně rušivé řešení nastalého problému.

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 27.4.2017 13:28 | Návštěvník: 5216 Reagovat

Komunikace ul. Kudrnova

Dobrý den, chtěl bych opět vznést dotaz ohledně povrchu komunikace na ul.Kudrnova. Po této silnici se už pomalu nedá jet , tedy ve směru na ulici Užická do toho mírného kopečku. Bylo by možné s tím něco dělat? Popř.provizorne vyspravit.
Další dotaz bych měl ohledně bezpečnosti chůze po ul.Užická. Pokud jdu ráno na autobus popř. zpět ,tak mnohdy pomalu uskakuji neb se nenechám sestřelit řidiči ,kteří si tuto ulici pletou se závodním okruhem,evidentně spechajicimi do práce . Jak se tedy mají potom děti bezpečné dostávat na autobus,k dyz jdou do školy? To fakt nechápu! Je vůbec nějaký záměr tam vybudovat chodník?

Trochu mi to připomíná část ,na kterou se asi nedopatřením zapomíná .

Mnohokrát děkuji za odpověď

Autor: Pavel Karabinoš | Přidáno: 19.10.2016 00:30 | Návštěvník: 5191 Reagovat

Re: Komunikace ul. Kudrnova

Dobrý den

Do rozpočtu 2017 jsou připraveny varianty a to:
1. Nový povrch v celé Kudrnově ulici
2. Nový povrch pouze ve výjezdu do Úžické
Bude čistě na zastupitelích, kterou variantu zvolí.

Bohužel jsem komunikace zdědili v takovém stavu a město nedisponuje dostatečně velkým rozpočtem, aby jsme byly schopni všechny ulice opravit a nebo provést zcela nový povrch.

U ulice Úžické je situace podobná, zde jsem zdědili projekt megalomanského, 2 metry širokého, chodníku, jehož provedení neumožňovalo žádat o dotace ( realizace takovéto stavby čistě z vlastních prostředků by odsála prostředky pro všechny ostatní dopravní stavby). Dále pak nebyly dotaženy majetkoprávní vztahy a následná povolení. Projekt byl přepracován, majetky vyřešeny a již jsem získali i platná povolení. Nyní čekáme na vyhlášení dotačního titulu ( 1/2017).

Pro zlepšení stavu jsem jako částečnou kompenzaci umístili zákaz vjezdu nákladních vozidel.

S pozdravem

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 24.10.2016 11:46 | Návštěvník: 5190 Reagovat

Re: Re: Komunikace ul. Kudrnova

Dobrý den, děkuji za vybudování chodníku v celé ulici Užická a Kudrnova.Myslím, že je to veliký přínos pro všechny. Byl jsem mile překvapený rychlostí práce,která v co nejmenší možné míře omezila provoz. Všimnul jsem si, že je spuštěn projekt Kudrnova II.etapa ,což je bezva. Za tohle je prostě dobrý poděkovat ! Jen tak dál .

Autor: Pavel Karabinoš | Přidáno: 16.11.2017 12:53 | Návštěvník: 5231 Reagovat

Parkovaní u harmoniky

Dobrý den,měl bych dotaz jak chcete vyřešit parkovaní u harmoniky ? Není tu kde parkovat a parkovací místa se pořad ubírají ... místa pro zaměstnance školky ,nový přechod atd .Děkuji za info

Autor: Zdeněk RERICHA | Přidáno: 29.8.2016 23:43 | Návštěvník: 5187 Reagovat

Re: Parkovaní u harmoniky

Dobrý den

Řešení parkování v ulici ČSA je značně problematické, nárůst poptávky je zde enormní. Není však pravda, že by se místa neustále redukovala, můj předchůdce, p. Phillip zde nechal zrealizovat 14 stání na stěrkové ploše před MŠ. Je pravda, že při současné realizaci přechodu byl počet o 4 stání zredukován, ale vzhledem k navýšení počtu projíždějících vozidel a velkému počtu dětí, které zde přecházejí, se jednalo spíše o nutnost než možnost. Travnaté pásy v okolí přechodu jsou přímou podmínkou jeho bezpečnosti, chodec zkrátka musí být dobře viditelný a obzvláště děti, vycházející na původní přechod přímo mezi auty, jsou v nebezpečí. Nový přechod byl vyprojektován autorizovaným projektantem a povolen policií a odborem dopravy. Nyní bude starý přechod zrušen a bude vybourán původní ostrůvek, čímž vrátíme dvě stání, o dalších, podélných, se uvažuje na začátku ulice u plotu MŠ. V příštím roce se pak plánuje rozšíření parkoviště za harmonikou, pozemek pod ním se nyní snažíme vykoupit od Českých lesů. Jsme si vědomi nepříznivé situace, ale sídliště bylo koncipováno pro zcela jiný počet aut a prostorové možnosti jsou zde již vyčerpány.

S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 8.9.2016 09:31 | Návštěvník: 5188 Reagovat

Re: Re: Parkovaní u harmoniky

Děkuji za odpověď .Chápu že přechod u školy a školky nutnost je. Kdyby se u harmoniky nakreslili čáry na parkovaní tak by to taky pomohlo jelikož spoustu lidí parkuje jak když jim patří svět :-) .

Autor: Zdeněk RERICHA | Přidáno: 13.9.2016 22:07 | Návštěvník: 5187 Reagovat

Re: Re: Re: Parkovaní u harmoniky

Dobrý den

Lajnování je zadané, ještě prověřujeme, zda dnes neparkují v průměru auta hustěji a lajnování počet aut spíš nesníží.

s pozdravem

Tomáš Lohniský

místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 15.9.2016 21:09 | Návštěvník: 5188 Reagovat

Re: Re: Re: Re: Parkovaní u harmoniky

Dobrý den, uvítala jsem záměr města zrealizovat vyznačení parkovacích míst před harmonikou. Bohužel se ale naplnila vaše obava o smyslu nalajnování parkovacích míst, o kterých jste se zmiňovali dříve. Nevím, jak bylo provedeno vyměřování, ale pokud se nalajnují parkovací místa tak, že zabírají normálně tak místo pro auto a půl, tak se skutečně situace nevyřeší. Takže dříve, co stála auta jak kdyby jim „patřil svět“, což už tady v diskusi zaznělo, tak nyní je to téměř stejné. A cedule s nápisem místa pro "mateřeskou" školu bohužel pak také vypovídá o kvalitě provedení celého projektu.

Autor: Radka Levá | Přidáno: 21.10.2016 15:54 Reagovat

Re: Re: Re: Re: Re: Parkovaní u harmoniky

Dobrý den

Šíře parkovacích stání vychází z vyhlášky. Před realizací jsem spočetli auta při "živelném " parkování a prokázalo se , že nalajnováním jejich počet nesnížíme.

Cedulku u mateřské školy prověříme, ale předpokládám, že její vzhled nemá vliv na funkčnost. Budeme rádi, pokud budou pisatelé ve své kritice věcní a pokud možno konstruktivní, my se pak můžeme pokusit některé nešvary odstranit či kritická místa předělat.

S pozdravem

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 24.10.2016 11:36 | Návštěvník: 5190 Reagovat

Oprava silnice

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je plánováná oprava silnice mezi OV a Dolínkem z Dolního náměstí, vím, jak už bylo několikrát zmiňováno v diskuzi, že silnice není města, ale jelikož je jednou z hlavních dopravních tepen do města, předpokládám, že je případná oprava komunikována se zástupci města. děkuji Bínová

Autor: Alena Bínová | Přidáno: 15.7.2016 15:48 Reagovat

Re: Oprava silnice

Dobrý den

Město požádalo Středočeský kraj o generální rekonstrukci silnice do Břežan, ulice Květnové a ulice Vodolská ( v Malém Háji), vše v majetku a správě kraje. V reakci na žádost proběhla o prázdninách oprava tryskovou metodou, což je řešení velmi dočasné. Budeme dále na krajský úřad tlačit a uvídíme, zda se situace nezmění po podzimních volbách.

S pozdravem

Tomáš Lohniský
místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 8.9.2016 09:20 | Návštěvník: 5188 Reagovat

turistické trasy kolem Vodolky!

Dobrý den!

Asi to právě sem nepatří, ale nevím, kde si postěžovat, že kolem Odoleny Vody chybí nejen cyklostezka, ale nejsou zde kupodivu ani žádné cesty, kde by se dalo jít o víkendu třeba se psem, po modré značce, po zelené, po žluté, ..., jak to?! Když chci do Panenských Břežan, musím po silnici, když chci kamkoliv jinam, tak rovněž, protože třeba to i jinak jde, ale já netuším jak a nehodlám zas bloudit, jak už se mi stalo s výsledkem nakonec nulovým! Proč se tím nemohou zabývat nějací turističtí nadšenci? Nebo v Odolce taky nejsou?
A ty "obnovené" cesty kolem Odolky jsou už v takovém stavu, že by tam člověk nechal botu!!!

Autor: Zdena Knapková | Přidáno: 24.11.2015 10:28 Reagovat

Re: turistické trasy kolem Vodolky!

Vidím, že tady nikdo na nic nereaguje! Souhlasím s tím, co paní Knapková napsala. A ještě dodávám, že mně osobně velice vadí, že jak člověk vejde do Velkého háje v Odolce, nebo jde po těch obnovených cestách kolem Odoleny Vody, tak všude slyší neustále hluk z dálnice. Kdyby se udělaly nějaké zábrany proti hluku, jak teď provedly v Břežanech, bylo by to rozhodně lepší. Jenže to jsou zase peníze a když nemá obec ani na to, aby zajistila stavbu obchodního domu, to je pak těžká věc!!!

Autor: Ladislav Matzka | Přidáno: 3.12.2015 09:39 Reagovat

Re: Re: turistické trasy kolem Vodolky!

Dobrý den

Značené trasy provádí Klub českých turistů, jejich značení se postupně blíží od Panenských Břežan. Pro procházky město vydalo mapu neznačených procházkových map, byla vydána v Odolenu a dostanete ji na podatelně. Trasy jsme neznačili z důvodů možné kolize se značením klubu turistů.
Pouze upozorňuji, že spoustu tras vede přes myslivecké honidby, kde je přísně zakázáno volné pobíhání psů a jejich majtelé riskují nejen pokutu.
Na vyžádání mohu mapu zaslat v PDF podobě.

S pozdravem

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 11.12.2015 19:00 | Návštěvník: 5142 Reagovat

Re: Re: Re: turistické trasy kolem Vodolky!

No, já už si i dost na hluk z dálnice zvykla, ale když jdu po obnovených cestách kolem Vodolky s přítelem z Kobylis, tak on si na ten hluk neustále stěžuje! Mně osobně vadí víc jiné věci. A mohl byste mi tedy, pěkně prosím, tu mapu poslat na můj mail kvetonova@upm.cz? To bych byla docela ráda.

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 6.1.2016 14:13 | Návštěvník: 5150 Reagovat

Re: Re: Re: turistické trasy kolem Vodolky!

Dobrý den,

co s Klubem turistů spolupracovat - případně Turistickým kroužkem v OV. Dnes jsem vyslechl pořad, jak to funguje na ČRO2, článek Kilometr za hodinu. O lidech, kteří vedou naše kroky krajinou.
http://www.rozhlas.cz/dvojka/dobravule/_zprava/kilometr-za-hodinu-o-lidech-kteri-vedou-nase-kroky-krajinou--512658

Autor: Jaroslav Gall | Přidáno: 31.5.2016 15:20 | Návštěvník: 5170 Reagovat

Re: Re: Re: turistické trasy kolem Vodolky!

Dobrý den,
bydlím v Odolene Vodě cca 5 let. Moc se nám tady líbí a také rádi chodíme na procházky. Jelikož ve svém volném čase podnikáme túry po horách, tak jsem si ve volném čase našel také chvilku na okolí. Prošel jsem okolo Odolene Vody několik tras (po neznačených stezkách) a v případě, že by měl někdo zájem, klidně pošlu tipy na trasy. Pište na papadeloco@seznam.cz Mám tu nachozené trasy od 10 - 30 km a většina trasy vedla vždy mimo hlavní komunikace, čili po polních cestách lesem a pod. Dokonce se dá takto jít z Odolene Vody krásnou trasou až do Veltrus k zámku. Pokud by byl zájem, mohu někdy ve volném čase vytvořit tipy na turistické výlety po okolí včetně celé trasy s fotodokumentací z průběhu trasy. (prošel bych je znova a nafotil + nějaké nové vymyslím)
A ještě jednu malou poznámku. Zajímalo by mě, kde se Panenským Břežanům přibližuje turistická trasa :D Pokud vím, žlutá je u Líbeznice (u Sedlece - jménem Háj Beckov - vyhlídka) A další je červená, která vede podél Vltavy. Čili zatím žádná trasa do Odoleny Vody nesměřuje.
Nicméně stojí za úvahu, zda by město nechtělo nalákat turisty vytvořením turistické stezky, kdy by mohla vést např. z Klecánek (od Červené) v trase Vodolské kapky k památníku Vítězslava Hálka - následně přes Dolní náměstí - PR Kopeč - dále po polních cestách Korycany - Horňátky- Býškovice - Neratovice (kde by navázala na modrou značku) Bylo by to krásné spojení Vltavy a Labe vedené přes Odolenou Vodu :) Ale zase bohužel jako vše, je to o penězích a je mi jasné, že město nemá na rozhazování. Bohužel ani netuším, kolik by tato akce stála (není to jen vyznačit trasu barvou, ale jsou to cedule, ukazatele a pod., které se musí nechat vyrobit) Také netuším jak je to s legislativou. Toto by vše věděl Klub českých turistů. Nicméně na druhou stranu, v případě zájmu lidí či města o turistickou trasu, by se toto dalo vše zjistit. Ze své vlastní zkušenosti však mohu říci, že když někam jdu, dávám přednost značeným cestám a věřím, že by mnoho turistů využilo mnou výše uvedenou popsanou trasu a zároveň by to byla dobrá reklama pro Město Odolena Voda. Značených turistických tras, zde na sever od Prahy, je opravdu málo. Tím zdravím všechny místní turisty :) a přeji hodně kilometrů.

Autor: Jaroslav Kučák | Přidáno: 6.6.2016 18:57 | Návštěvník: 5170 Reagovat

Dopravní komise

Pro dopravní komisi:Silnice od Panenských Břežan do Dolínku - úsek u odbočky k bývalému kravínu. Silnice od Břežan není označena jako hlavní, má tedy auto vyjíždějící od bývalého kravína přednost? Patrně ano. V zimních měcících je situace přehledná, ale v době rozpuku rostlin není na odbočku vidět a může zde dojít k dopravní nehodě.

Autor: Zeman | Přidáno: 15.3.2016 14:00 Reagovat

Re: Dopravní komise

Dobrý den,
Vámi zmíněné místo není opravdu osazeno svislým dopravním značením upravující přednost. Jedná se totiž o sjezd účelové komunikace, kde se svislé dopravní značky neosazují (podobné jako např. u výjezdu z parkoviště nebo výjezdu od nedaleké kompostárny). Situaci by zcela jistě vyřešilo (osvětlilo) vodorovné dopravní značení. Bohužel vzhledem k velmi špatnému stavu silnice (degradace krytu a podkladních vrstev) ho správce, tedy Krajská správa a údržba silnic, zcela určitě v blízké době nevyhotoví. Musíme tedy jen doufat v rekonstrukci.
S pozdravem

V. Duda

Autor: Vít Duda | Přidáno: 26.3.2016 17:03 Reagovat

Re: Re: Dopravní komise

Tak hlavně, aby ten, co vyjíždí od kravína věděl, že se jedná o účelovou komunikaci a nepředpokládal přednost zprava. Z kraje totiž tato komunikace vypadá jako úplně normální silnice, že se dál jedná o polní cestu.....to už ten, co se např. otáčí vědět nebude. Každopádně děkuji za odpověď a řidičům jedoucím od Břežany radím, dávejte si pozor.

Autor: Zeman | Přidáno: 14.4.2016 10:38 | Návštěvník: 5160 Reagovat

Silnice v ulici Kudrnova

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně komunikace v ulici Kudrnova. Tato komunikace je ve velice žalostném stavu, resp. v dezolátním stavu , vysypaná nějakou drtí, pravděpodobně odpadem z frézování asfaltových vozovek. Když zaprší je to velice ohromné po tomto povrchu jít pěšky. Neuvažujete alespoň myšlenkou s tímto kouskem vozovky něco udělat? Nehledě na to, že vjíždění z ulice Kudrnova na ulici Užická ( opačně je to ještě horší ) je děs sám o sobě, vzhledem ke stavu vozovky.
Děkuji za odpověď.

Autor: Pavel Karabinoš | Přidáno: 13.9.2015 12:42 | Návštěvník: 5129 Reagovat

Re: Silnice v ulici Kudrnova

Dobrý den

Povrchy ulic ve městě jsou obnovovány či nově budovány v závislosti na počtu obyvatel v dané ulici trvale bydlících. Nezpevněná část ulice Kudrnova sloužila původně jako obslužná komunikace zahrádkářské kolonie. Nyní, když se zde objevil RD, je nutné je vybavit novým povrchem.Jako zástupce města vás však nebudu balamutit, že tuto akci uděláme tento či příští rok. Čeká nás výstavba důležitých chodníků, zvyšující bezpečnost, nutné investice do chátrající haly či nástavby v ulici Kapitána Jaroše, kde by prodlení mohlo dokonce ohrozit.

S pozdravem Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 24.9.2015 23:09 | Návštěvník: 5029 Reagovat

Chodník na Dolním náměstí (vedle hřiště)

Dobrý den,
můžu se prosím zeptat, kdo kontroluje, koordinuje a přebírá zhotovené chodníky? Je fajn, že máme nový a celkem pěkný chodník po rekonstrukci teplovodu, bohužel zhotovení hmatové dlažby pro nevidomé (dlažba s "čudlíky") je na mnoha místech zcela špatně. Nechci být klasický rýpal, a proto nehodnotím vizuální stav hmatových úprav (snad i laik pozná, že něco není v pořádku). Bohužel má stav hmatových úprav i druhou stránku pohledu a to je nebezpečnost, což je vlastně důvodem mého psaní. Pro nás zdravé je toto banalita, pro nevidomé či slabozraké je to jediná šance, jak se na chodníku orientovat. V případě, že hmatové úpravy budou provedeny ledabyle či bez znalosti základního principu navádění, můžou být pro nevidomého i nebezpečné! Abych jen nekritizoval, ale můj příspěvek měl i nějaký přínos, nestálo by za úvahu při výstavbě dbát na zásady bezbariérovosti? Nejedná se pouze o nevidomé, ale i o osoby se sníženou schopností pohybu, popř. orientace, maminky s kočárky atd... Je to standard, který se používá všude jinde...
V případě, že uznáte, že toto není třeba, doporučuji hmatovou dlažbu raději vůbec nepoužívat a tím šetřit rozpočet (speciální dlažba je cca 2x tak dražší). A než něco špatně, to raději vůbec... O absenci certifikovaného ošetření styčné spáry mezi novým a starým asfaltem v místě překopu už se raději ani nezmiňuji. Myslím, že až do spáry několikrát zateče voda a zmrzne, no... uvidíme na jaře.
Dále mám dotaz k chodníku v Úžické. Chodník bude realizován z vlastních zdrojů nebo bude čerpána dotace ze SFDI?
Děkuji.

Duda

Autor: Vít Duda | Přidáno: 1.11.2014 22:24 Reagovat

Re: Chodník na Dolním náměstí (vedle hřiště)

Dobrý den, nejen chodníky - ale veškerá zhotovená díla jsou přebírána na základě uzavřeného smluvního vztahu a za podmínek, které smlouva stanoví (technické přílohy atp.). Stavební akce jsou sledovány technickým dozorem investora až do dokončení. Tento chodník byl rekonstruován v rámci činnosti Technických služeb města Odolena Voda a Váš dotaz bude doplněn komentářem vedoucího Technických služeb. Přeji Vám hezký den.
Tomáš Kubin
vedoucí odboru správy majetku

Autor: Tomáš Kubin | Přidáno: 4.11.2014 09:57 Reagovat

Re: Chodník na Dolním náměstí (vedle hřiště)

Dobrý den.
Reaguji na Váš dotaz k chodníku za podatelnou Městského úřadu. Tento chodník byl budován na místě rozpadlého chodníku z rozlámaných dlaždic. V rámci výkopů firmy Ites byla dohoda, že místo zpětného uložení poškozených dlaždic chodníku (firma musí uvést prostor po výstavbě do původního stavu), že městu založí obrubníky a tudíž celý chodník. Technické služby potom provedly pouze pokládku zámkové dlažby. Dlažba se položila na zhutněný povrch lomového kamene frakce 4/8.Ukončení chodníku bylo vyloženo zámkovou dlažbou pro nevidomé ve tvaru písmene T, jak je běžné. Chodník má šířku 1400mm, naváděcí pruh je dlouhý 800mm + cca dle zakřivení oblouku 400mm před ukončením chodníku. Chodník opisuje terén a ukončení je v souladu s vyhláškou 398/2009, kde se cituje výška sníženého obrubníku od povrchu vozovky tj. 2cm. Chodník je rovný, hrnečky pro uzávěr vody nepřevyšují povrch chodníku. Vedoucí TS Špička Tomáš

Autor: Tomáš Špička | Přidáno: 4.11.2014 14:28 Reagovat

Re: Re: Chodník na Dolním náměstí (vedle hřiště)

Dobrý den, pane Špička, dle Vaší odpovědi, je tedy položen chodník na Dolním náměstí i pro zrakově postižené, ale jde i o seniory dle příslušných norem? Tedy je stanovený postup práce v pořádku a postupovali jste podle technické dokumentace?

děkuji

Miroslava Měchurová

Autor: Miroslava Měchurová | Přidáno: 6.11.2014 08:36 Reagovat

Re: Re: Re: Chodník na Dolním náměstí (vedle hřiště)

Dobrý den.
Děkuji za odpověď, bohužel nemohu souhlasit, že chodník je postaven dle zásad vyhlášky 398/2009 Sb. Sice jste si správně načetl, že výška snížené obruby činí +2 cm, ale dále tam píší, že přirozenou vodící linii chodníku tvoří na jedné straně obruba s převýšením +6 cm. Naváděcím pruhem jistě myslíte signální pás, který má mít min délku 1,0 m a je napojen na přirozenou vodící linii. Těch dalších 40 cm podél snížené obruby je pak varovný pás, který musí mít 40 cm v celé jeho délce (kopíruje tvar oblouku, nikoliv na začátku oblouku 40 cm a na konci zaoblení 80 cm). Signální pás (pás šířky 80 cm s délkou min. 1,0 m) má za úkol navést nevidomé bezpečně přes komunikaci dále na chodník, nikoliv do komunikace bez návaznosti!!! V případě, že je chodník ukončen bez návaznosti na druhé straně komunikace, použije se pouze pás varovný podél snížené obruby a to v konstantní šířce 0,4 m. Nevidomí jsou tak upozorněni na to, že vstup do vozovky je pro ně nebezpečný. Standardizovaný tvar T je běžný pouze v Odolene Vodě, všiml jsem si toho. Bohužel je tento případ tvaru běžný pouze u přechodů pro chodce, které jsou kolmo na směr chůze po chodníku. Zde se používá ve všech případech. Doporučuji si pročíst Metodiku k vyhlášce č. 398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb Je tam vše hezky a srozumitelně popsáno. Předešlo by se tak mnohým omylům, které mě pak mrzí. V případě, že se nepochopí základní princip řešení hmatových úprav pro nevidomé, je lepší tyto prvky vůbec nepoužívat. Dále je smutné, že TDI toto řešení v klidu převezme.
Mohu poprosit ještě informaci ohledně financování chodníku v Úžické?
Díky.

V. Duda

Duda

Autor: Vít Duda | Přidáno: 8.11.2014 20:03 Reagovat

Re: Chodník na Dolním náměstí (vedle hřiště)

Dobrý den

Chodník v ulici Úžické byl špatně městem zadán( u zadání projektu jsem nebyl). Jednak nebyla řešena šířka a jednak možné použití pro dotaci s SFDI. Výsledek byl následující - projekce předložila 2 metry široký chodník, i když stačí 1,5 metru. Tím, že je terén svažitý, neumožnila šřka ulice svahování a bylo nutno navrhnout palisádu. Tyto dva parametry pak vedly k výraznému navýšení ceny za realizaci. Dále byl projekt posouzen jako nevhodný na SFDI díky kvalitě zpracování. Nyní jsme nechali projekt přepracovat prověřeným projektantem a požádáme o dotaci.

Co se týče signálních pásů pro nevidomé - u všech nových přechodů a míst propřecházení jsou vyprácovány projekční podklady dle normy( alespoň co jsemviděl). U historických záležitostí je stav bohužel tristní a budeme ho muset postupně napravovat. Doporučím TS toto konzultovat s dopravní komisí.

S pozdravem Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 24.9.2015 23:18 | Návštěvník: 5029 Reagovat

Úprava komunikace v Čenkově

Vážení představitelé města,

Dovoluji si Vás požádat , aby při Vašem příštím rozhodování o způsobu opravy městských komunikací asfaltovým recyklátem byly brány více v potaz doporučené technologické postupy pro jeho použití. Pokud byste nám snad záviděli provizorně opravený povrch jedné z cest v Čenkově (prezentovaný na JáJáJáJenJá-ovém facebookovém profilu pana místostarosty Philippa ), pak vězte, že není co závidět. Ve čtvrtek 18.9 - před meteorology avizovaným přívalovým deštěm a bouřkami - recyklátem zastudena upravený terén , vydržel jen do soboty 20.9. Při prvním dešti část recyklátu použitého pro opravu, opustila určená místa na komunikaci. První část se nechala se odplavit vodou do vpusti dešťové kanalizace, odkud se vydá na cestu přes splav do koryta Korycanského potoka . Další část skončila jako obvykle na čenkovské návsi a jako obvykle dosud neuklizená. Co mně osobně zaráží, že tato technologie byla použita opakovaně na nevhodném místě , podobně neutěšeně vypadá např. recyklátem upravené okolí Hálkova domku - národní kulturní památky .

Děkuji za pochopení a věřte , že větru , dešti ani recyklátu nelze poručit . Marie Smejkalová, Čenkov

Autor: Marie Smejkalová | Přidáno: 23.9.2014 20:19 Reagovat

Re: Úprava komunikace v Čenkově

paní Smejkalová, mě se na vámi zmíněném FB profilu strašně "líbí" fotka s textem: "Chcete expresní linku od Prahy? Volte ODS". Několikrát jsem (a ne pouze já) psal jak paní starostce (která to jistě dosvědčí) tak panu Philippovi o nedostačující kapacitě autobusů. Bohužel nezměnilo se nic :-( Další fotky jež jsou na FB raději nebudu komentovat, jelikož už vše mohlo být a mohlo stát. ODS tu sama vládla dost dlouho. A kam jsme to dopracovali to vidíme.

Autor: Petr Homolka | Přidáno: 23.9.2014 23:06 | Návštěvník: 4983 Reagovat

Re: Úprava komunikace v Čenkově

Úprava cesty v Čenkově asfaltovým recyklátem byla požadována Osadním výborem Čenkov. Co se týká technologie, že se tento povrch pokládá v horkém létě je pravda, nicméně ze zkušeností s ul. Lesní, U fary, Na Štěpnici , které se nacházejí též ve svahu, jsem byl od počátku byl proti takovéto úpravě ( i tam přívalový déšť udělal své, I KDYŽ SE TYTO ULICE OPRAVOVALI V HORKÉM LÉTĚ), Jelikož ani za letních horkých dnů se tento povrch pořádně nespeče a tudíž nedrží. Může se tato technologie použít v rovině terénu, nikoli ve svahu.
Vedoucí TS Špička Tomáš

Autor: Tomáš Špička | Přidáno: 4.11.2014 14:38 Reagovat

retardéry u hřiště

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda neuvažujete o retardérech u hřiště. Bohužel jsem svědkem rychlé jízdy aut i autobusů a retardéry by mohly zabránit střetu s dětmi, zejména teď v létě.

Autor: Eva Plná | Přidáno: 4.6.2014 10:06 Reagovat

Re: retardéry u hřiště

Dobrý den, paní Plná,

návrh na instalaci retardérů právě u sportovního areálu města řešilo již v roce 2011 Zastupitelstvo města. Návrh nebyl schválen. Máte pravdu, že právě tam by to bylo vhodné místo, protože východ z areálu je rovnou na silnici s velkým provozem. Můžeme zkusit zpracovat znovu a předložit ZM k opětovnému projednání.

Dita Výborová, starostka města

Autor: Dita Výborová | Přidáno: 6.6.2014 15:55 Reagovat

Re: Re: retardéry u hřiště

Dobry den,
pokud by se melo neco podobneho realizovat, vezme v uvahu, takzvany
optický retardér. Jde o specifickou kresbu s prokazanym psychologickym ucinkem.
Podle mne je to daleko rozumnejsi alternativa. Vzhledem ke zvyseni hluku, ekologicke zateze, ale i problemu se zimni udrzbou pri osazeni klasickeho pricneho prahu. Nehlede na to, ze der na silnicich uz je i tak dostatek.

Autor: Jiri Prachar | Přidáno: 10.5.2016 23:55 Reagovat
|< < 1 2 >|

Pro vstup do diskuze musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Vítejte v Odoleně Vodě