Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Diskuse: Školství, senioři, soc. věci a kultura

Co není dovoleno v diskusních fórech města Odolena Voda:
- Uveřejňovat příspěvky, které jakýmkoliv způsobem porušují zákony ČR nebo zákony země, v níž se diskutující momentálně nachází
- Urážet, pomlouvat či vyhrožovat komukoli násilím
- Podněcovat nenávist k jednotlivcům nebo skupinám obyvatel, zejména na základě národnostní, rasové nebo náboženské příslušnosti
- Vyjadřovat se vulgárně nebo obscénně 
- Zveřejňovat další údaje o identitě ostatních diskutujících (např. telefon, zaměstnání)
- Vydávat se za někoho jiného
- Opakovaně vkládat stejné příspěvky (tzv. tapetování)
- Zneužívat diskuse k šíření reklamy a spamu
- Vkládat odkazy na stránky s nelegálním obsahem
- Chatovat a uveřejňovat příspěvky či odkazy, které nesouvisejí s tématem fóra

Školství, senioři, soc. věci a kultura

připomínky, náměty

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 93

Možnosti řazení
|< < 1 2 3 4 >|

Metro

Chtěla jsem se zeptat, zda by nebylo možné brát pár Meter, která by byla k dispozici v Informačním středisku Odoleny Vody nebo na poště. Jsem už v důchodu, ale kvůli Metru jezdím každé ráno do Kobylis. Když tam bývá v pátek 5+2, napadlo mne, že kdyby tam mohlo být i Metro, bylo by to ideální. Takhle chodím někdy, když nejedu do Kobylis, kolem odpadových košů a koukám, zda ho někdo, kdo přijel z Prahy, nevyhodil.

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 6.10.2018 12:35 | Návštěvník: 5256 Reagovat

Fotografie Odoleny Vody

Můj syn pěkně fotí. Nafotil třeba krásně (dle mého názoru) Kostel sv. Klimenta. Bylo by možno někam poslat jeho zdařilé fotografie? Děkuji za odpověď.

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 16.9.2018 21:03 | Návštěvník: 5254 Reagovat

Obědy pro seniory

Přece jen bych ale ještě jednu připomínku měla. Nejsem dosud tak stará, abych si nechala přivážet obědy charitou, jak činí jedna sousedka z našeho domu. Ráda bych někam na obědy chodila. Prý je to snad možné v Aeru, ale nevím, nezkoušela jsem to, navíc je to pro mne z Dolního náměstí poněkud daleko. Když jsem ještě byla zaměstnaná, chodila jsem na obědy do školní jídelny v Dušní ulici v Praze. Chodili tam i důchodci. Ptala jsem se ve škole, ale mají prý jen dva důchodce, kteří tam pracovali, cizí neberou. Nebylo by možné s tím něco udělat? Třeba důchodcům vyhradit určité hodiny? Já myslím, že tolik by se nás snad nepřihlásilo, aby to tu školní jídelnu zruinovalo.

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 11.9.2018 17:35 | Návštěvník: 5254 Reagovat

Kino

Chtěla bych tentokrát poděkovat (ne si pořád stěžovat!) za ta páteční filmová představení, viděla jsem jich letos několik a vždycky jsem byla úplně nadšena! Pravda, lavičky nemají opěrátka, bolí z toho v zádech, ale každý si může ostatně přinést i nějakou skládací židličku. Naposledy jsem byla na Jumanji: Vítejte v džungli!, bylo to na hraně, během představení začalo totiž pršet, ale film pokračoval, dokoukali jsme ho a bavila jsem se náramně. Vždycky se těším, co zas vymyslíte. Kdo ty filmy, které se budou promítat, řeší? Pan Straka? :-) Tak rozhodně v tom příští léta pokračujte! Je to skvělé! A můžete i uveřejnit třeba v Odolenu (jestli to tam bylo a já to přehlédla, tak se omlouvám!) přehled filmů, které budou odvysílané. No rozhodně je to lepší než čučet v pátek večer na televizi, kde stejně nic nejde!!

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 11.9.2018 16:40 | Návštěvník: 5254 Reagovat

Re: Kino

Dobrý den

Některé filmy jsme pouštěli na základě ankety na základní škole, další vymýšlíme tak, aby jsme nabídli dětem i dospělým trochu kulturní zážitek. V rámci výročí okupace jsme pouštěli Miladu ( Horákovou). Některé dětské filmy volíme přímo jako prázdninové, např. Páni kluci. Pokračovat snad budeme a zkusíme program připravit s předstihem a zveřejnit.

S pozdravem¨

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 1.10.2018 13:30 | Návštěvník: 5257 Reagovat

Re: Re: Kino

Báječné! A taky bych se těšila, pane místostarosto, na to vytvoření kvalitního přírodního koupaliště na Jordánu. Tam vůbec nechodíme (když, tak na Čenkáč), tam je to blbé.

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 1.10.2018 18:13 | Návštěvník: 5256 Reagovat

Podpora chovatelů psů

Dobrý den, s ohledem na blížící se povinnost úhrady poplatků za psy, bych se chtěla zeptat, jak jsou využívány finanční prostředky (jaký je výběr tohoto poplatku a jak je investován). Osobně poplatek hradím již několik let a nevnímám žádnou podporu ze strany města pro majitele psů. V případě zájmu o volné venčení psa, nebo jeho výcvik, jehož je volné venčení součástí, musím využívat služeb okolních vesnic např. Bášť, Zlosyň a dalších, které mají pro tyto účely již dávno zřízeny oplocené pozemky. Nejsem jediná kdo tuto službu postrádá.

Autor: Eva Tintěrová | Přidáno: 12.2.2018 20:44 Reagovat

Re: Podpora chovatelů psů

já jsem zaregistroval jeden stojan na pytlíky u hřbitova, ale tím to bohužel končí :-( (pokud je někde něco dalšího, tak mimo místo kudy chodíme). na jednom zastupitelstvu se mluvilo o cvičáku pro psy, ale zamítli to. No holt se musíme smířit s tím, že peníze od nás berou, ale nic nám nedávají

Autor: Petr Homolka | Přidáno: 13.2.2018 17:35 | Návštěvník: 5236 Reagovat

Re: Re: Podpora chovatelů psů

Dobrý den

V návrhu rozpočtu na rok 2018 byla uvedena částak 0,5 mil korun pro zřízení oploceného volně přístupného cvičiště u tenisových kurtů. Tento návrh zastupitelstvo nepodpořilo. Nyní připravujeme do zastupitelstva ekonomičtější variantu, kdy by oplocení realizovala vlastními silami naše správa sportovišť a tréninkové překážky pak zahraniční dobrovolníci v rámci každoročního programu INEX. Záležitost bude pravděpodobně projednávána v dubnu na zastupitelstvu města. S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 15.2.2018 16:58 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Re: Podpora chovatelů psů

Dobrý den pane Lohnický,

bohužel mi ve Vašem textu chybí odpověď na hlavní otázku. Proto ji sem nakopíruji znovu : jak jsou využívány finanční prostředky (jaký je výběr tohoto poplatku a jak je investován).

Děkuji za odpověď

Autor: Petr Homolka | Přidáno: 16.2.2018 07:21 Reagovat

Re: Re: Re: Re: Podpora chovatelů psů

Dobrý den,

veškeré příchozí platby jsou v městském rozpočtu na straně příjmů, nejsou účelově vázané ( mimo dotačních titulů apod.). Je to stejné, jako byste se ptal, na co se použije daň z nemovitosti.

Jinak v souvislosti se psy má město určité výdaje jako např. nákup košů a pytlíků na exkrementy, jejich úklid apod., ale tato položka není přesně vymezena a bude s největší pravděpodobností nižší než příjem z poplatků za psy.

S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 21.2.2018 17:47 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Milan Klail

Chtěl jsem jen upozornitna chyby v začátku vývoje volejbalu Aera.
Nejdřív hpstovalo v Roudnické hale a pak po získání titulu MR byla postavena hala uvas vOdolené vodě. Jestli vas to bude zajímat a chcete to opravit mohuse rozepsat.S pozdravem Klail volejbalista Spartaku Roudnice.

Autor: Milan Klail | Přidáno: 2.6.2017 16:57 | Návštěvník: 5218 Reagovat

Kapacita MŠ a povinnosti dle novely školského zákona

Dobrý den,

mohu se zeptat, jaké kroky město chystá v souvislosti s novelou školského zákona 178/2016 Sb.? Kapacita školky je i nyní (stále...) nedostačující, natož s povinnými předškoláky (a dále čtyřleťáky, tříleťáky a posléze dvouleťáky)...

Děkuji Vám.

Zuzana Průchová

Autor: Zuzana | Přidáno: 29.5.2017 01:05 Reagovat

Re: Kapacita MŠ a povinnosti dle novely školského zákona

Dobrý den

Město plánuje výstavbu školky v lokalitě Pod Tvrzí.Podle odhadu demografického vývoje by měla být kapacit dostatečná. Předpokládáme, že s novým zákonem budou vyhlášeny i dotační tituly.

Tomáš Lohniský
místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 30.5.2017 10:37 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Kapacita MŠ a povinnosti dle novely školského zákona

Dobrý den,

děkuji Vám za reakci. Máte už, prosím, představu, jaký je časový odhad akce + předpokládaná kapacita? Poslední informace, které jsem našla, jsou už staršího data - http://www.odolenavoda.cz/cs/vedeni-mesta-informuje/detail/16-1320015600/.

Ještě jednou děkuji.

Z. Průchová

Autor: Zuzana Průchová | Přidáno: 30.5.2017 10:46 Reagovat

Re: Kapacita MŠ a povinnosti dle novely školského zákona

Dobrý den

Město plánuje výstavbu školky v lokalitě Pod Tvrzí.Podle odhadu demografického vývoje by měla být kapacit dostatečná. Předpokládáme, že s novým zákonem budou vyhlášeny i dotační tituly.

Tomáš Lohniský
místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 30.5.2017 10:37 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Kapacita MŠ a povinnosti dle novely školského zákona

Dobrý den

Město plánuje výstavbu školky v lokalitě Pod Tvrzí.Podle odhadu demografického vývoje by měla být kapacit dostatečná. Předpokládáme, že s novým zákonem budou vyhlášeny i dotační tituly.

Tomáš Lohniský
místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 30.5.2017 10:37 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Re: Re: Kapacita MŠ a povinnosti dle novely školského zákona

Dobrý den,

mohu se zeptat na novinky týkající se MŠ, resp. ZŠ...a to i v kontextu růstu počtu obyvatel? Problémy s kapacitou přetrvávají... Děkuji Vám předem za odpověď.

Autor: Zuzana | Přidáno: 19.3.2018 13:58 Reagovat

Re: Re: Re: Kapacita MŠ a povinnosti dle novely školského zákona

Dobrý den

Poslední navýšení kapacity proběhlo v roce 2014 - 2 oddělení MŠ, 4 učebny ZŠ pro první třídy ( 25 dětí).

Další navýšení by měl zajistit nový pavilon ZŠ v ulici ČSA -

http://www.odolenavoda.cz/cs/o-odolene-vode/soucasnost/dostavba-zs-vitezslava-halka-odolena-voda/

V letošním roce byl vysoutěžen projektant, realizace se předpokládá v příštím roce.

Dále město připravuje studii na výstavbu kombinovaného objektu MŠ a prvního stupně na poztemcích 179/2, 1117, 9141 1111 k.ú. Odolena OVda ( lokalita mezi ulicemi Nad Štolami, Lipová).

S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 20.3.2018 10:48 | Návštěvník: 5217 Reagovat

budova nové družiny

Dobrý den,obracím se na město, jako na zřizovatele ZŠ. Novou budovu družiny ZŠ provázejí od začátku fungování různé zádrhele, ale to se u nových věcí nějak očekává. Nábytek i hračky a hry už děti mají, co ale nemají dosud je čistý vzduch ! Ve třídách je už teď nedýchatelno ( a to ještě nedorazila opravdová vedra ), děti chodí domů s bolavou hlavou, na chodbách je dost často cítit něco, co mi připomíná " vůni " chléva. A to tu má v budoucnu probíhat i výuka , chudáci žáčci. Nejen dle mého názoru moderní způsob zvaný rekuperace, alespoň v tomto případě, nefunguje. Myslím, že se na vás začne obracet více rodičů, protože jsme s nynějším stavem opravdu nespokojení ! Řešení by možná bylo, co takhle výměna oken za normální otevírací ??? Plná

Autor: Eva Plná | Přidáno: 21.5.2015 10:46 | Návštěvník: 5094 Reagovat

Studie: Koncentrace CO2 v českých školách dramaticky převyšuje normu

http://www.eduin.cz/clanky/studie-koncentrace-co2-v-ceskych-skolach-dramaticky-prevysuje-normu/

Dobrý den,
zajímavý článek na dané téma.
S pozdravem krásného dne J.V.

Autor: Jiří Veselý | Přidáno: 22.5.2015 10:53 Reagovat

Re: budova nové družiny

Dobrý den paní Plná,
na základě Vašeho podnětu, který jsem rovněž obdržela elektronickou poštou, jsem svolala na zítra, tj. 29.5. schůzku zástupců MŠ, ZŠ, města a projektanta a budeme řešit situaci se vzduchotechnikou v nové budově MŠ a družiny ZŠ. Budu Vás informovat o výsledku jednání.

Přeji pěkný den
Dita Výborová, starostka města

Autor: Dita Výborová | Přidáno: 28.5.2015 12:45 | Návštěvník: 5095 Reagovat

Re: budova nové družiny

Dobrý den paní Plná,
dne 29.5. se konala schůzka v nové budově MŠ a družiny ZŠ k řešení Vámi popisovaného problému. Bylo domluveno, že ve třídách družiny bude pravidelně měřena teplota a provede se měření CO2. Zároveň zkontaktujeme zástupce firmy, která vzduchotechniku instalovala, aby prověřil funkci. Po shromáždění výsledků měření vyhodnotíme a navrhneme další postup.

Dita Výborová, starostka města

Autor: Dita Výborová | Přidáno: 2.6.2015 09:40 | Návštěvník: 5095 Reagovat

Odolen a blížící se volby

Dnes jsem si přečetla nový, říjnový Odolen. Končí volební období, určitě je čas na bilancování. To jsem očekávala i od tohoto našeho městského časopisu. Určitě by nebylo od věci, aby v něm zaznělo bilancování od všech zastupitelů, nejenom od p. starostky. Občané by tak před volbami určitě získali různorodé pohledy na uplynulé období.
Takto redakční rada časopisu Odolen zůstala na půl cesty v objektivním předkládání důležitých informací pro občany. Škoda.

PhDr.Miroslava Měchurová

Autor: Miroslava Měchurová | Přidáno: 2.10.2014 20:08 Reagovat

Re: Odolen a blížící se volby

Dobrý den, paní Měchurová,
souhlasím s Vámi, že by bylo vhodné a pro občany našeho města jistě přínosné, kdyby bilancování své činnosti za uplynulé čtyřleté volební období provedlo celé zastupitelstvo. Jste si, však, opravdu jista, že vinu za to, že se tak nestalo nese redakce časopisu Odolen, která to neumožnila ? Nemůže to být tak, že ostatní zastupitelé žádné bilancování neprováděli a zveřejnění svého bilancování v časopise nepožadovali ? Platí-li to první, žádám redakci časopisu Odolen, aby nám vysvětlila, proč to zastupitelům neumožnila. Platí-li, však, to druhé považuji Vaši kritiku redakce časopisu Odolen za nepodloženou.

Autor: Ladislav Kroček | Přidáno: 2.10.2014 22:09 | Návštěvník: 4988 Reagovat

Re: Re: Odolen a blížící se volby

Pane Kročku, paní Měchurová téměř totožný příspěvek adresovala i na mail Odolenu, zhruba o deset minut později, než byl vložen ten její zdejší. Dostalo se jí promptně odpovědi od šéfredaktorky, paní Střelbové, která jí mj. sdělila toto "Každý zastupitel má právo na svou prezentaci na stránkách městských zpravodajů kdykoli za své volební období. Na rozdíl od řadových občanů, kteří nemají žádné vymahatelné právo, aby jejich příspěvky byli uveřejněny, musí být každý příspěvek zastupitele nejdéle 3 měsíce od zaslání redakční radě zveřejněn. Prostor na své názory má tedy po celou dobu každý zastupitel.", konec citace.
A protože jsem rozhovor s paní starostkou dělal já, považuji za vhodné, abych já odpovídal na Váš dotaz a předběhl jsem šéfredaktorku. A rozhovor jsem nedělal jako prezentaci paní starostky, ale jako zvědavý občan, protože v celém rozhovoru jde jen o "peníze občanů" a o jejich snadnější život na Vodolce. Vyvaroval jsem se toho, aby žádná otázka nebyla z těch "nahrávacích" k sebeprezentaci a plácání sebe sama po zádech, tak jak jsem to četl už několikrát. Nemám potřebu v Odolenu někomu "přihrávat", jsem Vodolák a jde mi o Vodolku. Partajní zájmy jsou mi na hony vzdáleny.
S pozdravem
Ivan Pekárek
člen red.rady Odolenu

Autor: ivan pekárek | Přidáno: 4.10.2014 13:51 | Návštěvník: 4988 Reagovat

Re: Re: Odolen a blížící se volby

Dobrý večer, svůj názor jsem napsala.Není povinností redakční rady Odolenu myslet za zastupitele,má jen možnost. Jde o komisi rady města. Zastupitelé mají možnost bilancovat, v tom máte samozřejmě pravdu. Rozhovor byl profesně precizní, nic proti. Takže nehledejte žádné další mé postranní úmysly , nemám je.

Zdraví

Miroslava Měchurová

Autor: Miroslava Měchurová | Přidáno: 4.10.2014 20:44 Reagovat

Re: Re: Re: Odolen a blížící se volby

Odpovídal jsem, prosím, panu Kročkovi. Myslím, že jsme si tuto záležitost, my dva, vysvětlili už včera.
S pozdravem
Ivan Pekárek

Autor: ivan pekárek | Přidáno: 4.10.2014 20:59 | Návštěvník: 4988 Reagovat

Re: Odolen a blížící se volby

Dobrý den paní Měchurová, jako malou náhradu si Vám dovoluji nabídnout alespoň pár vybraných střípků z mozaiky toho, čemu se věnoval osadní výbor (devátá strana říjnového Odolenu ).

Marie Smejkalová, předsedkyně OV Čenkov

Autor: Marie Smejkalová | Přidáno: 4.10.2014 08:50 Reagovat

Re: Odolen a blížící se volby

Paní Smejkalová, Vaše slova v Odolenu - cituji "Závěrem mi dovolte vyjádřit přesvědčení, že do nadcházejících komunálních voleb půjdeme jako již konečně poučení občané, nedáme na sliby a nezapomeneme, že do komunální politiky nepatří arogantní, sobečtí a přehnaně ambiciózní jedinci, kteří nejednají ve prospěch města a jeho občanů." - jsou prostě nádherná. Myslím, že po těchto volbách nastanou velké změny v osazenstvu zastupitelstva a budeme z toho těžit všichni včetně města. Už se na volby těším.

Autor: Jan Svoboda | Přidáno: 4.10.2014 22:52 Reagovat

Re: Odolen a blížící se volby

Dobrý den, paní Měchurová,
se zájmem jsem si po přečtení Vašeho příspěvku podívala do Odolenu 9/2010, který vyšel před minulými volbami. Pro zajímavost se můžete podívat také: http://www.odolenavoda.cz/download/1283691342/Odolen_2010_09.pdf
Zpravodaj pokračuje v tradici, jak se zdá.

A napadá mě v této souvislosti takový dotaz - myslíte si, že to, že ODS porušuje obecně závaznou vyhlášku a pověsila si předvolební plakáty tam, kde k tomu není určeno místo (prakticky po celém městě) a tudíž se před volbami nedovoleným způsobem zvýhodňuje na úkor jiných stran, je v pořádku? Vám nevadí, že strana, která tu vládla mnoho let je ta, kdo první porušuje předpisy a zákony, když se jí to hodí?

Přeji pěkný víkend
Dita Výborová

Autor: Dita Výborová | Přidáno: 4.10.2014 17:22 Reagovat

Re: Odolen a blížící se volby

Opakované správní delikty visících pánů za ODS Karla Pillipa a Antonína Trunce na lampách veřejného osvětlení, na dopravních značkách vyšetřuje Policie ČR a Městská Policie Odolena Voda od 2. října 2014. Správní delikty "znečišťování veřejného prostranství" budou předány tajemníkovi Městského úřadu k potrestání. Při této příležitosti bych se rád veřejně zeptal pana velitele Martina Zachaty jaké kroky podniknul, aby obnovil ve městě pořádek. Nebo mají pánové z ODS Pillip a Trunec domluvenou u Městské Policie vyjímku a jsou snad protěžováni? Proč nepožádáte technické služby města, aby město vyčistili od tohoto odpadu? Jak dlouho ještě? Jak by město vypadalo, kdyby se každý choval jako pánové z ODS Philip a Trunec? Bude to Městská policie řešit, anebo se budeme stále muset dívat na visící pány? Prosím konejte a konejte spravedlivě, apoliticky a sjednejte pořádek. Mimochodem znak obce pánové Philip a Trunec znevažují a zneužívají bez písemného souhlasu města, další správní delikt. Doufám, že nám tu po volbách nebudou vládnout delikventi.

Autor: Jan Svoboda | Přidáno: 4.10.2014 19:05 Reagovat

Odolen a blížící se volby

Vážený pane, Jene Svobodo, zásadně odmítám Vaši narážku na výjimku či snad protěžování jakékoli politické strany či sdružení městskou policií. Byl bych rád, aby i nadále zůstala městská policie, respektive její strážníci nestranní, apolitičtí, právě díky tlakům různých skupin či jedinců a nejen před volbami.
Právě proto, že dbáme na to, aby byla dodržena zákonnost, žádným způsobem se nebudeme vměšovat do rozpoutaných půtek mezi určitými skupinami lidí či politických stran. Pokud je mi známo, byl jste to právě Vy, kdo kontaktoval strážníky městské policie a upozorňoval jste dne 2. nebo 3.10. t.r. na možné porušení zákona. Co víc, zaštiťoval jste se mnou, že jste se mnou domluven na nějakém postupu řešení, aniž bych já s Vámi někdy přišel do styku nebo s Vámi jednal.
Váš podnět byl strážníky přijat, byl řádně zadokumentován stav věci a sepsán o věci úřední záznam. Protože je zde důvodné podezření na spáchání jiného správního deliktu neboť se tohoto možného protiprávního jednání dopustilo sdružení nebo právnická osoba, bude tato věc předána správnímu orgánu k projednání. Správní delikty nemůže ze zákona obecní policie řešit.

Autor: Martin Zachata | Přidáno: 5.10.2014 20:39 Reagovat

Re: Odolen a blížící se volby

Dobrý den pane Zachato, děkuji Vám, že jste rozhodl veřejně reagovat na můj dotaz. Předně bych rád uvedl na pravou míru Vaše slova, že jsem se snad "zaštiťoval" Vaším jménem. 22.9.2014 se paní starostka vyjádřila ve věci neoprávněného plakátování ODS s informací, že právě Vaše Městská Policie tento problém vyřešila domluvou předsedovi místní ODS a že cedule byly odstraněny. To jsem též tlumočil Vašemu strážníkovi. Nikdy jsem strážníkovi neříkal, že jsem s Vámi jednal, naopak vy jste jednali přímo s místní ODS. Také jsem si myslel, že věc je uzavřena. 2.10.2014 se však neoprávněné plakáty ODS objevili znovu a proto jsem se rozhodl Vaší pozornost směrovat opět tímto směrem. Ne každý občan našeho města je volič. Někteří občané k volbám nechodí, ale uráží je, když někdo znečišťuje veřejné prostranství odpadem, přestože jste se mu snažili domluvit a nikoliv ho hned pokutovat. Myslím, že pro opakovaný správní delikt je někdy i vhodná pokuta. Tolik na vysvětlenou a doufám, že tu zavládne pořádek a někdo si tu bude plakátovat celé naše město, když se mu to zrovna hodí. Obecné právní předpisy platí i pro ODS. S přáním hezkého dne
Jan Svoboda
...
"Dobrý den, plakátování ve městě řeší obecně závazná vyhláška města 5/2007 o veřejném pořádku (naleznete ji na webu města). ODS vyvěsilo politickou reklamu neoprávněně. Podle informací městské policie bylo jednáno s předsedou místní ODS a cedule byly odstraněny. Dita Výborová" 22.9.2014 10:25 na webu města

Autor: Jan Svoboda | Přidáno: 5.10.2014 21:10 Reagovat

NOVÁ MŠ

Dobrý den, paní starostko,
ve včerejším Našem regionu jsem četla docela hanlivé informace, že jste nic moc nedokázala a že většinu věcí zařídila bývalá paní starostka Odehnalová. Že školku pro vás připravila a že jste to jen postavili. Mě se to moc nezdá, vždyť školka měla být před pěti lety někde jinde ne? A na tuhle byl, pokud vím, úplně nový projekt. A taky by mě zajímalo jak je to vedením města. V našem regionu je uvedeno, že jste v koalici s ČSSD a Za lepší Odolenu Vodu a vedete město. To už také není pravda nebo ano?
Děkuji za Vaše odpovědi
A.Ptáčková

Autor: Ptáčková | Přidáno: 23.9.2014 23:02 Reagovat

Re: NOVÁ MŠ

Odkaz na článek pana Pavla Mohrmanna http://www.nasregion.cz/noviny/1297fb9a4014_19_Nas_Region_S.pdf
Udělejte si obrázek sami. Pan Mohrmann vyrobil článek, který pouze kritizuje Čakovice, Odolku a Líbeznice. U Líbeznic mě pobavila kritika obchvatu Líbeznic a bypass u Zdib. Obchvat Líbeznic byl tedy prý také špatný. Myslím, že to není názor většiny normálně uvažujících lidí. Pan Mohrmann si asi myslí, že pliváním na ostatní dostane více hlasů. Pane Mohrmann, kdybyste alespoň přiznal, že chcete pokračovat v dobrých věcech předchozího zastupitelstva, které Vám nechává obecní kasu 17 milionů Kč v přebytku. Líbeznice mají tak dlouho očekávaný obchvat a bypass u Zdib. Odolka má novou mateřskou školu, opravené chodníky, opravenou budovou umělecké školy, nové čistící vozidlo, nové vozidlo městské policie a vyřízené milionové dotace na zateplení základní školy. Panu Mohrmannovi to přijde asi málo. Pane Mohrmanne prosím, přestaňte plivat na schopné, kteří jsou lepší. Třeba jednoho dne budete stejně dobrý jako oni. Začněte prosím s tím, že přestanete plivat :) Hodně štěstí ve volbách :)
P.S. Bypass se píše dohromady a nikoliv By pass :) Ty noviny dnes otisknou i takové hrubky :)

Autor: Jan Svoboda | Přidáno: 23.9.2014 23:57 Reagovat

Re: Re: NOVÁ MŠ

Přečetl jsem si článek pana Pavla Mohrmanna na http://www.nasregion.cz/noviny/1297fb9a4014_19_Nas_Region_S.pdf. Je plný lží a zkreslujících informací. Ty lži si jistě nevymýšlel pan Mohrmann, ty mu prostě někdo řekl. Článek je na 5.straně novin a 6.strana je úplně celá věnována propagaci ODS ve volbách. Žádná jiná volební strana propagaci k volbám v těchto novinách nemá. Strana není označena jako placená inzerce, je nadepsána pouze „volby 2014 – PR“. Zhruba čtvrtinu strany zaujímá článek našeho místostarosty s jeho velkou portrétní fotografií, kterou vtipně popsal pan Zdeněk Kříž. Takže je to jasné. ODS si zaplatila 6.stranu a k tomu jí pan Mohrmann „přihodil“ další PR článek na 5.straně podepsaný svým jménem, aby vypadal objektivně. Článek „Koho nevolit?“ je plný lží vložených do úst dvou Vodoláků – rodilé Vodolačky a maminky Šárky a důchodce Bohumila žijícího ve městě 40 let. Maminka Šárka říká : „Přijde mi, že viditelných změn se tady pár událo. Ale opravdu nevím, jestli je to prací tohoto vedení, nebo ještě toho minulého.“ Důchodce Bohumil je kritičtější : „Myslel jsem si, že už nemůže být hůř, ale teď vidím, že může. Na úřadě jsou rodinné klany. Paní starostka je neviditelná, kulturní akce jsou čím dál tím slabší, nebo nejsou. Zlatá paní Odehnalová.“ Doporučuji se na ty noviny podívat a udělat si svůj názor.

Autor: Ladislav Kroček | Přidáno: 24.9.2014 09:30 | Návštěvník: 4984 Reagovat

Re: NOVÁ MŠ

Kdo je tajemný Pavel Mohrmann? Je to člen redakce Náš region.
http://www.nasregion.cz/sever/redakce.html
Je to také člen místní ODS v Odoleně Vodě jako Brno.
http://www.odsodolenavoda.cz/biografie/mohrmann.html
Jak může takový člověk asi vytvořit objektivní článek o paní starostce, které se poslední roky velmi dařilo a byla úspěšná?
Pane Mohrmann, děláte své straně medvědí službu. Zbytečně Vám to bere body. Váš volební program je pouze Anti-Výborová. Jak by asi vypadal Váš článek, pokud by poslední 4 roky byl starostou člen ODS. To by bylo všechno nej, nejlepší. Krásně jste to načasovali. Než bude vytištěn článek s reakcí paní starostky Výborové tak bude už po volbách. Očernit těsně před volbami je takový Váš Modus Operandi. Doufám, že se Odoláci půjdou sami podívat na tu novu mateřskou školu a ve volbách Vám to spočítají :) Konečně jsme měli ve vedení města někoho, kdo se naučil chodit v dotacích od kraje a vypisovat veřejné zakázky. Doufám, že paní Výborová bude dále pokračovat jako starostka tohoto města a budeme z toho těžit všichni. A doufám, že v budoucí koalici budou rozumní lidé, které se budou chtít dohodnout pro dobro města.

Autor: Jan Svoboda | Přidáno: 24.9.2014 20:54 Reagovat

Re: Re: NOVÁ MŠ

Vaše informace, že pan Pavel Mohrmann je Vodolák a dokonce člen místní ODS je dosti šokující. Nejenže to vypovídá hodně o jeho osobnosti i o místní ODS, ale, myslím, že se svými články v novinách Náš region dopustil porušení obecných zákonů i pravidel etické novinářské práce. Zveřejňování záměrných lživých informací směřujících k poškození volebního soupeře by mělo diskvalifikovat pana Mohrmanna z novinařiny a místní ODS z volební soutěže.

Autor: Ladislav Kroček | Přidáno: 24.9.2014 21:59 | Návštěvník: 4984 Reagovat

Re: NOVÁ MŠ

Dobrý den, paní Ptáčková,

v článcích v Našem regionu č. 19 jsem našla vůbec velké bludy a lži, nejenom ve Vámi zmiňovaném textu. Noviny jsou to soukromé a tak píšou na objednávku. Asi každý člověk musel pochopit na čí objednávku. K Vašemu dotazu - novou MŠ a družinu, odkanalizování města, dotace na MŠ a ZŠ ve výši 24,3 mil. Kč, novou techniku do TS, vybavení městské policie, nové chodníky, zprovoznění ZUŠ, nová dětská hřiště i finanční rezervu 17 mil. Kč jsme opravdu zajistili vlastními silami v tomto volebním období. Nic z toho nebylo dílem předchozího vedení města, vyjma asi 9 mil. rezervy na účtech města.

A k informaci o složení koalice v našem městě - radu města, starostku a místostarostu zvolila v roce 2011 koalice složená z ODS, Našeho města a nezávislého kandidáta z kandidátky KSČM. Na jaře letošního roku ODS vypověděla koaliční smlouvu a práce na městě od té doby drhne. Vnímám zde předvolební JÁJÁ ambice a chování, což jistě městu neprospívá. Za 3 týdny bude po volbách, doufejme, že do Zastupitelstva usednou lidé, kteří budou respektovat jeden druhého a že se zase kus dobré práce podaří.

Tolik tedy k článkům v Našem regionu. Budu od šéfredaktora novin požadovat zveřejnění mojí reakce na článek, který píše bludy. Uvidíme, zda úspěšně.

Přeji pěkný podzim.
Dita Výborová, starostka města

Autor: Dita Výborová | Přidáno: 24.9.2014 10:12 Reagovat

Re: Re: NOVÁ MŠ

Přeji hodně štěstí se stížností.
Poslala jsem předevčírem stížnost panu šéfredaktorovi Regionu s upřesněním situace a nabídkou důkazů, že uvedené informace jsou lživé a reakcí na to bylo, že nebudou podléhat politickým tlakům a že si můžu za cca 7000 Kč nechat otisknout reakci. Pan Mohrmann zadarmo uvede lži, zpropaguje ODS a pošpiní ostatní a já mám zaplatit 7000 Kč za uvedení pravdivých informací a čelit obvinění z politických tlaků? Kam jsme se to dostali? No alespoň vidíme, jak jsou skutečně nezávislý zpravodaj. Snad pomůže opřít se o zákony (tiskový zákon, dopuštění se pomluvy prostřednictvím tisku a další). Já osobně jsem pana šéfredaktora na porušení zákona upozornila, ale už jsem neobdržela reakci. No je vidět, kam až jsou lidé kvůli křeslu v zastupitelstvu schopni klesnout.
M. Lohniská

Autor: Mgr. Monika Lohniská | Přidáno: 24.9.2014 13:41 Reagovat
|< < 1 2 3 4 >|

Pro vstup do diskuze musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Vítejte v Odoleně Vodě