Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Diskuse: Úklid města

Co není dovoleno v diskusních fórech města Odolena Voda:
- Uveřejňovat příspěvky, které jakýmkoliv způsobem porušují zákony ČR nebo zákony země, v níž se diskutující momentálně nachází
- Urážet, pomlouvat či vyhrožovat komukoli násilím
- Podněcovat nenávist k jednotlivcům nebo skupinám obyvatel, zejména na základě národnostní, rasové nebo náboženské příslušnosti
- Vyjadřovat se vulgárně nebo obscénně 
- Zveřejňovat další údaje o identitě ostatních diskutujících (např. telefon, zaměstnání)
- Vydávat se za někoho jiného
- Opakovaně vkládat stejné příspěvky (tzv. tapetování)
- Zneužívat diskuse k šíření reklamy a spamu
- Vkládat odkazy na stránky s nelegálním obsahem
- Chatovat a uveřejňovat příspěvky či odkazy, které nesouvisejí s tématem fóra

Úklid města

sečení trávy, úklid sněhu, starost o zeleň a estetický vzhled města

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 26

Možnosti řazení
|< < 1 2 >|

Sečení trávy

Dobrý den,
zajímalo by mne, zda mají sekačky technických služeb sběrné koše. Pokaždé, když u nás ( Dolní náměstí a okolí ) sečou, tráva je všude. Opravdu fajn to bylo minulý týden, když začalo krátce po sečení pršet a všude byl žabinec.
Stejný dotaz i s fotografiemi jsem zasílala už loni v dubnu paní starostce, panu místostarostovi a vedoucímu tec. služeb, bohužel bez odezvy.

Autor: Eva Plná | Přidáno: 4.7.2018 14:26 | Návštěvník: 5249 Reagovat

Re: Sečení trávy *** Poděkování městu ***

Dobrý den, musím poděkovat městu Odolena Voda, že pravidelným sečením trávy v oblasti Dolního náměstí přispívá k hezkému vzhledu města a zabraňuje tak vzniku náletům plevele. Klobouk dolů, technické služby města jsou dobře zorganizované. Vadí-li snad někomu přínosné sečení trávy ze strany našeho města, doporučuji se podívat např. k ul. K Cukrovaru 510, kde je péče zeleně svěřena výboru Společenství vlastníků. Je to opravdu smutný pohled zanedbané zeleně, plné náletů plevele a důkaz neschopnosti se o něco smysluplně starat, navíc to hyzdí město, které se o své obecní pozemky a zeleň umí na rozdíl od někoho zodpovědně a pravidelně starat.
Zaplať pánbůh, že technické služby Odolena Voda máme a vedení města je umí efektivně využívat.
Zdraví Jan Svoboda z ul. K Cukrovaru

Autor: Svoboda | Přidáno: 23.7.2018 16:46 Reagovat

Spojovací (Smradlavka)

Nevím, kam to napsat, ale četla jsem si o těch jednotlivých názvech v Odoleně Vodě jako Harmonika, Kasárna, U Rusů, Smradlavka a chtěla bych napsat, že to nepovažuji za vyřešené, jak se tam praví. Pořád to tam značně smrdí v té ulici Spojovací a kolem. Teď se dělá nová kanalizace na Dolním náměstí, snad dojdou až tam! Chodím tam pro chleba a vždycky si ucpávám nos!

Autor: Jana Květoňová | Přidáno: 9.5.2018 11:18 | Návštěvník: 5247 Reagovat

Re: Spojovací (Smradlavka)

Dobrý den

Nová kanalizace v ulici Spojovací se neplánuje, stávající hlavní řad je zcela v pořádku. Zápach není důsledkem poruchy, ale prudkého sklonu potrubí. Z fyzikálního hlediska nelze kanalizaci ucpat. Při přívalových deštích pak nemůže voda ven a mohla by poškodit chodníky tak, jak se stalo před cca 5 lety.

Ale pověříme správu majetku města, aby prověřila možná technická řešení.

S pozdravem

Tomáš Lohniský
místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 11.5.2018 14:27 | Návštěvník: 5217 Reagovat

vysázené stromky

Dobrý den,jsem ráda za nově vysazené stromky,ale,první rok po výsadbě v době sucha je třeba je také zalít,bohužel letos je opět suché léto a stromky pomalu zasychají,je to škoda a zbytečně vyhozené peníze,a jezírko ve Velkém háji?to je žalostný pohled.pokud jste neměli v plánu udělat novou hráz v létě,tak proč se vypouštělo?Děkuji.

Autor: Ivana Burešová | Přidáno: 18.6.2017 17:56 Reagovat

Re: vysázené stromky

Dobrý den,

zalévání probíhá dle možností technických služeb a dobrovolných hasičů z Dolínku. Dle doporučení zahradního projektanta probíhala výsadba stromů na podzim a záhonů na jaře (v květnu).

Rekonstrukce hráze jezírka ve Velkém háji je akce jeho vlastníka, Lesů ČR. Dle informací zodpovědné osoby se rekonstrukce zpozdila z technických důvodů, sediment v rybníce musí vyschnout, aby na něj mohla vjet technika. Je pravda, že z ekologického hlediska není akce vhodně načasovaná, ale město Odolena Voda bohužel na její průběh nemá vliv.

S pozdravem

Tomáš Lohniský, místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 21.6.2017 00:04 | Návštěvník: 5217 Reagovat

Křoviny v ulici Květnová

Dobrý den, velice bychom ocenili, kdyby došlo k prořezání křoví v ulici Květnová, podél Velkého Háje. Silnice sama o sobě není v dobrém stavu a když se ještě potřebujete vyhnout protijedoucímu vozidlu, škrábeme si auto :-( . Díky Plná

Autor: Eva Plná | Přidáno: 7.3.2017 09:56 | Návštěvník: 5206 Reagovat

Re: Křoviny v ulici Květnová

Dobrý den

Silnice je ve správě Středočeského kraje, vaše upozornění bude předáno správci.

Děkujeme za upozornění

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 26.4.2017 00:23 | Návštěvník: 5216 Reagovat

Re: Re: Křoviny v ulici Květnová

Dobrý den
Správce situaci prověřil a žádné větvě zasahující do jízdního pruhu nezjistil. Prosím zaslat foto inkriminovaného místa na tomas.lohnisky@odolenavoda.cz.

Děkuji
S pozdravem
Tomáš Lohniský
místostarosta

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 9.5.2017 19:33 | Návštěvník: 5216 Reagovat

Kácení stromů Fajglovka - Penny

Dobrý den,

proč došlo k pokácení stromů na Fajglovce u Sportovní haly?

Děkuji.

Zuzana Průchová

Autor: Zuzana | Přidáno: 17.1.2017 13:35 Reagovat

Re: Kácení stromů Fajglovka - Penny

Dobrý den

Kácení stromů souvisí s umístěním vjezdu na parkoviště Penny. Vjezd pro kamiony na komunikaci Ke Kurtům z hlediska její malé šířky nebyl možný. Výjezd pro osobní automobily zde jako záložní zřízen bude, ale dopravní komise i policie doporučila výjezd do ulice Ke Stadionu. Důvodem je údajně větší riziko střetu s chodcem při kombinaci vyjíždění na vedlejší ulici, přejíždění přechodu a dávání přednosti u hlavní ulice. U výjezdu do ulice Ke Stadionu je o jedeno dávání přednosti méně. Je možné, že výjezd k ulici Ke Kurtům osadíme zákazem odbočení vpravo a tím zmenšíme intenzitu přejíždění Feiglovky.

Vybudování vjezdu a úprava stávajícího přechodu pro chodce do sportovního areálu, která má výrazně zvýšit jeho bezpečnost, bohužel vyvolalo kácení borovic, které by vadily bezpečnostním rozhledům. Osobně jsem u řízení byl a za město se podařilo vyjednat zachování stromů, které tam zbyly. Dále byl řešen návrh zastávky pro autobusy, kvůli které by se vykácely topoly na protější straně. Ten byl na naši žádost přepracován, zastávka posunuta a ke kácení nedojde. Z původně požadovaných kusů se po pravé straně povedlo zachovat cca 50 % po levé pakt 90 %.

Je mi jasné, že jakákoliv redukce zeleně je nepříjemná, že náhradní výsadba do přijatelné velikosti poroste desítky let. Na druhou stranu je zda velký zájem veřejnosti právě o supermarket a protože se nenašlo jiné technické řešení a město nechtělo ( a po pravdě ani nemohlo ( stavba měla DUR vydané již historicky)) záměr zablokovat.

S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 18.1.2017 09:13 | Návštěvník: 5200 Reagovat

Re: Re: Kácení stromů Fajglovka - Penny

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Mám dvě prosby:

1. je možné získat nákres finálního stavu? Tzn. jak bude vypadat oblast ulic Ke Stadionu a Ke Kurtům až bude SM Penny otevřen?

2. můžete mne, prosím, navést (stačí datem) na zápisy z jednání RM či ZM, kde toto konkrétní řešení bylo projednáno?

Děkuji Vám ještě jednou.

Zuzana Průchová

Autor: Zuzana | Přidáno: 19.1.2017 16:40 Reagovat

Re: Re: Re: Kácení stromů Fajglovka - Penny

Dobrý den

Zašlete mi prosím email na tomas.lohnisky@odolenavoda.cz, zašlu vám situaci.

Rada města o tomto nejednala, záměr byl již povolen a redukci kácení stromů jsem řešil v rámci řízení na stavebním úřadě. Zápis z místního šetření pravděpodobně nebude veřejný, prověřím.

S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 19.1.2017 23:24 | Návštěvník: 5204 Reagovat

Jezirko Velky haj

Dobry den,je sice hezke,ze ste u jezirka postavili lavicku nebo nevim kde se tam vzala,ale proc tam rovnou k ni nedate odpadkovej kos??!!!Chodim tam kazdy rano a kazdy rano je tam vic bordelu.Proc asi,protoze tam neni zadnej odpadkovej kos!!!

Autor: Martin Simacek | Přidáno: 26.5.2016 16:04 | Návštěvník: 5167 Reagovat

Re: Jezirko Velky haj

Dobrý den

Omlouvám se za pozdní reakci. Vaše žádost byla předána na technické služby, nyní se musí najít dostatečně odolný koš. Jiný odpadkový koš- u jezírka Humna - totiž pravidelně končí v jezírku i s obsahem, odkaď ho při každoroční dobrovolnické úklidové akci vytahujeme.

S pozdravem

Tomáš Lohniský

Autor: Tomas Lohnisky | Přidáno: 24.10.2016 11:55 | Návštěvník: 5190 Reagovat

Vánoční strom

Dobrý den,
mám prosbu, příští rok nechte prosím ozdobit Vánoční strom někým, kdo to
trošku umí. Již druhý rok jde spíše o legraci než o Vánoční stromek.
Hezký den :-)
S.Ch.

Autor: Simona Chmelíková | Přidáno: 23.12.2014 17:20 Reagovat

Uklid ulic po zime

Dobry den,
dnes se v ulici CSA uklizely silnice a chodniky. Chtel bych navrhnout dve veci. Za prve uklid se provadi od 8h rano. Mame pres 20 let po revoluci a je spousta lidi, kteri nepracuji od 6 nebo 7 rano, ale jezdi napr. na 9. Proc tedy uklid stale zacina v 8 rano ? Neslo by to planovat na dobu, kdy je nejvice aut pryc a tedy nejdrive napr. v 9 ?

Co se tyka zbylych aut.. pokud je mesto nemuze odtahnout aby neplatilo naklady, dostanou, nebo dostali tito ridici pokutu za parkovani na zakazu v dobe uklidu ? Mesto si mohlo pekne vydelat a nebo mit uklizene ulice.

Autor: Martin Beran | Přidáno: 22.4.2014 14:29 | Návštěvník: 4907 Reagovat

Re: Uklid ulic po zime

Přeji krásný den.
K dotazu, proč město uklízí již od cca 8 hodiny mohu zdělit, že technické služby města pracují již od 7 hodiny ranní, kdy si připravují techniku k úklidu, čerpají vodu do zásobníků čistících strojů apod. K vlastnímu úklidu pak nastupují cca kolem 8 hodiny. Kdybychom začali s úklidem v 9hodin , zamestnanci TS jsou v práci již od 7 hodiny. Dvě hodiny ztráty z pracovní doby.
Zákaz parkování (zastavení) v Malém háji byl umístěn dle zákona 7 dní předem s jasnou dodatkovou tabulkou od 7-15h.
Přesto zde parkovalo mnoho aut, jejichž řidiči nerespektovali přenosné dopravní značení a technickým službám tímto jednáním komplikují úklid města. Pokutování těchto řidičů je v plné kompetenci městské policie.
Vedoucí TS Tomáš Špička

Autor: Tomáš Špička | Přidáno: 22.4.2014 16:15 Reagovat

Re: Re: Uklid ulic po zime

Dobry den pane Spicka,
to samozrejme chapu, ze pracuji od 7h. Ale doba se trochu meni, mozna by stalo za to i pracovni dobu upravit tak aby korespondovala s vyvojem ve spolecnosti. Predpokladam, ze ta auta byla lidi, kteri pracuji na nocni a tedy pres den spi. Kdyz pominu ze mista k parkovani v okoli zrovna moc nebylo.
Videl jsem tu mestskou policii, ale nevidel jsem ze by za oknem nejakeho auta byla jakakoliv pokuta. Byli tu tedy jen strasit nebo opravdu nejakou pokutu dali ? Nechci nejak hanet jejich praci, jen se ptam pro informaci.
Dekuji

Autor: Martin Beran | Přidáno: 22.4.2014 16:55 | Návštěvník: 4907 Reagovat

Psí exkrementy

Dobrý den, zajímalo by mne, zda město, např. ve spolupráci s Městskou policií hodlá řešit poměrně hojný výskyt psích exkrementů na všech možných místech. Chodníky a travnaté plochy přece neslouží jen pro venčení psů a odkládání finálních produktů jejich trávení! Mám malé dítě a opravdu mi vadí, že ho nemůžu jen tak pustit na trávník. Děkuji.

Autor: Zuzana Průchová | Přidáno: 26.2.2014 00:27 Reagovat

Re: Psí exkrementy

Dobrý den, paní Průchová,
požádala jsem strážníky městské policie, aby se mimo svoji standardní náplň práce více zaměřili v měsíci březnu na dodržování obecně závazné vyhlášky města o veřejném pořádku a o místních poplatcích. Budou tedy ve zvýšené míře dohlížet na dodržování toho, že psi mají být řádně přihlášeni na městském úřadu a majitelé mají povinnost uklidit si exkrementy po svých psech a že je na vyhrazených místech města zakázáno volné pobíhání psů. Zároveň jsem požádala vedoucího technických služeb o úklid města zaměřený na tento biologický odpad.

Znečištěné chodníky a veřejná zeleň psími exkrementy, bohužel, nejsou jen problémem našeho města. Obávám se, že změnit chování některých majitelů psů nepomohou ani strážníci městské policie, ani nové koše na psí exkrementy, ani PE sáčky, které majitelé psů k zaplacenému poplatku za psa dostávají.

Přeji pěkný den
Dita Výborová, starostka města

Autor: Dita Výborová | Přidáno: 4.3.2014 10:33 Reagovat

Re: Re: Psí exkrementy

Vážená paní starostko,

děkuji Vám za odpověď. Ano, skutečně to není jen problém našeho města (třeba procházka po pražských Vinohradech často připomíná spíše slalom). A bohužel k tomu stačí jen pár neukázněných pejskařů. Nicméně se obávám, že kromě podpory (sáčky, koše) pomůže spíše už opravdu jen kontrola.

S pozdravem,

Zuzana Průchová

Autor: Zuzana Průchová | Přidáno: 19.3.2014 00:08 Reagovat

Hledání třešně v Odolce

Vážení spoluobčané!

Nevím, kam tento můj příspěvek napsat, tak ho píšu do "starosti o zeleň" :
Včera se mi po několikahodinovém pátrání podařilo učinit skutečně mimořádný objev: v rámci dodržování tradic jsem hledala „barborky“ a nakonec jsem o půl desáté večer objevila jednu odolenskou třešeň! Nemohu napsat kde, abych tento objev nezprofanovala (každopádně za plotem jedné zahrady!), ale slibuji, že až se poněkud rozjaří a bude déle vidět, vyfotím tento na venkově i v Praze běžný, v Odoleně Vodě však unikátní strom do zpravodaje Odolen, aby se i děti mohly podívat, jak taková třešeň vypadá. Zjišťuji, že když je příroda příliš rozmanitá, není to ono. Taková „výprava za třešní“ je daleko dobrodružnější a pohyb je ostatně zdravý.

Autor: PhDr. Jana Květoňová | Přidáno: 5.12.2013 09:02 Reagovat

Re: Hledání třešně v Odolce

Dobrý den,
třešní je všude plno - na Špičáku, na Zlatkově a kolem bazénu u ulice Větrná

Autor: Luděk Boháček | Přidáno: 15.1.2014 07:43 Reagovat
|< < 1 2 >|

Pro vstup do diskuze musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Vítejte v Odoleně Vodě