Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Archiv novinek

Filtr a vyhledávání

Nalezeno 1940 záznamů.

Možnosti řazení
|< 1 49 75 76 77 78 79 80 81 98 146 194 >|

Nález cvičného granátu

15.1.2014 14:42

 

Dnešního dne, 15.01.2014, v dopoledních hodinách, byl pracovníky technických služeb města, při vyklízení městského bytu v ulici Revoluční, nalezen cvičný granát. Na místo, prostřednictvím hlídky městské policie, byla přivolána hlídka Policie ČR, byl vymezen bezpečný prostor a přivolána pyrotechnická služba PČR a technik PČR.
Provedenými úkony ze strany policie na místě nálezu, nebyli ohroženi občané Odolene Vody a stejně tak není pravdou, že byla nalezena oběť násilného trestného činu.
V současné době opět pokračují vyklízecí práce, tak aby bylo možné byt opětovně městem nabídnout k pronájmu.
Martin Zachata
vedoucí strážník
Městská policie Odolena Voda

Dnešního dne, 15.01.2014, v dopoledních hodinách byl pracovníky technických služeb města při vyklízení městského bytu v ulici Revoluční nalezen cvičný granát. Na místo, prostřednictvím hlídky městské policie, byla přivolána hlídka Policie ČR, byl vymezen bezpečný prostor a přivolána pyrotechnická služba PČR a technik PČR.

Provedenými úkony ze strany policie na místě nálezu nebyli ohroženi občané Odoleny Vody a stejně tak není pravdou, že byla nalezena oběť násilného trestného činu.

V současné době opět pokračují vyklízecí práce tak, aby bylo možné byt opětovně městem nabídnout k pronájmu.

 

Martin Zachata

vedoucí strážník Městská policie Odolena Voda

Vyhlášení grantového programu

14.1.2014 12:24

Rada města Odolena voda vyhlašuje Grantový program města Odolena Voda pro rok 2014 a Program podpory činnosti organizací, spolků a sdružení města Odolena Voda pro rok 2014. Veškeré informace a formuláře se žádostmi naleznete na webu města v sekci Město / grantový program / rok 2014.

Nová MŠ a družina ZŠ

9.1.2014 10:05

Město prošlo dlouhou a strastiplnou cestou a nyní se konečně nachází ve finiši na cílové rovince. Rada města totiž schválila koncem roku 2013 smlouvu o dílo s firmou Marhold, a.s. na stavbu mateřské školy pro 50 dětí a pavilonu pro 4 třídy družiny v celkové hodnotě 15 mil. Kč. Umístění stavby dovoluje do budoucna přemýšlet nad využitím budovy i k jiným účelům. Pokud by se snížil počet dětí a nebylo by potřeba tak velké kapacity mateřské školy, menšími úpravami mohou vzniknou prostory k využívání pro jiné věkové kategorie našich dětí. podpisu smlouvy předcházelo zadání a zpracování veřejné zakázky, které nebylo úplně snadné a bezproblémové (více ve článku níže) a schválení potřebných financí do rozpočtu města v listopadu loňského roku. Následně se dne 8. ledna sešli na společné schůzce zástupci města, stavební firmy, technického dozoru stavby, projektanta a školy, aby se dohodli na způsobu vedení projektu, na termínu a náležitostech předání staveniště, na časovém harmonogramu stavby a na omezeních, která s sebou stavba přinese.

 

Celkový rozpočet na investiční akci je 20 mil. Kč. Město by mělo být schopno pokrýt náklady z vlastních zdrojů. Kromě stavby budovy počítáme ještě s venkovními úpravami okolí budovy, s úpravou přilehlého venkovního hřiště pro využití především základní školou, s venkovním dětským hřištěm pro využití mateřskou školou a s vnitřním vybavením celé budovy. Stavba bude probíhat v zaploceném pozemku na zelené ploše mezi budovami současné mateřské a základní školy v ulici Československé armády. Vzhledem k tomu, že se jedná o stavbu v místě, kde se standardně pohybuje velké množství dětí i dospělých, a kde vede přístupová komunikace a cesta zásobování do školy, město vzneslo požadavek na zachování přístupu k zadnímu vchodu do školy a na zvýšená bezpečností opatření při stavbě a zajištění staveniště.

 

V současné době už jsou tedy splněny veškeré předpoklady k tomu, aby současně nejočekávanější stavba našeho města mohla začít a abychom v první zářijový den letošního roku mohli v nových důstojných prostorách přivítat nové žáčky.

 

Dita Výborová

Tříkrálová sbírka 2014

8.1.2014 07:52

... více informací v příloze ve formátu pdf

Likvidace vánočních stromků

7.1.2014 10:46

... více informací najdete v příloze ve formátu pdf

Pozvání ne vernisáž

30.12.2013 08:49

Minigalerie vás co nejsrdečněji zve na poslední vernisáž v tomto roce, na již tradiční 8. pokračování výstavy novoročních přání. Sejdeme se na Silvestra ve 14 hodin. V tento den bude také k dostání již v předstihu kalendář vytvořený z historických snímků Odoleny Vody.

 

Krásné a klidné vánoční svátky

24.12.2013 07:39

Přejeme všem občanům města krásné a klidné vánoční svátky a úspěšné vykročení do nového roku.

Vedení města a městský úřad Odolena Voda

Kriminální policie v našem městě odhalila výrobce a dealery tvrdých drog

19.12.2013 10:22

Kriminální policisté z Prahy - východ rozkryli síť prodejců a výrobců drog v našem městě. Zadrželi celkem deset lidí, tři jsou ve vazbě. Více informací naleznete ZDE

Jistě není příjemné takové zprávy číst právě o městě, kde žijeme a kde se pohybují naše děti. Zároveň to ale znamená, že kriminalisté dělají dobře svoji práci a že pomohli naše město vyčistit od nežádoucích živlů a aktivit. Věřím, že teď bude město Odolena Voda pod dalším dohledem policie, tudíž bezpečnějším místem pro život nás všech a především rodin s dětmi. Alespoň touto cestou policistům děkuji.

 

Dita Výborová, starostka města

|< 1 49 75 76 77 78 79 80 81 98 146 194 >|

Vítejte v Odoleně Vodě