Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Archiv novinek

Filtr a vyhledávání

Nalezeno 2051 záznamů.

Možnosti řazení
|< 1 52 76 77 78 79 80 81 82 104 155 206 >|

Předání nové budovy ředitelkám školy a školky

10.9.2014 08:26

Dne 1. září jsme za účasti zástupců města, úřadu, stavební firmy, stavebního dozoru a architekta slavnostně předali budovu nové mateřské školy a družiny do rukou ředitelky MŠ paní Evy Boháčkové a ředitelky ZŠ paní Ivany Ullmannové. Již první školní den zde byli nejmladší žáčci mateřské školy, kteří si zde zvykali na svůj nový režim. Dle informace ředitelky mateřské školy je letos pouze 12 dětí, které nebyly přijaty do školky. V uplynulých letech toto číslo dosahovalo 95, proto nás těší, že jsme tento letitý problém pomohli mladým rodinám vyřešit.

Foto naleznete na webu fotografa p. Z. Kocura http://www.odolka2014.estranky.cz/fotoalbum/slavnostni-otevreni-materske-skolky-a-skolni-druziny/

Dita Výborová
starostka města

„Rozpumpujte své kolo na Vodolce,“ říká místostarosta Phillipp

1.9.2014 11:14

  1. Toho, kdo nezná výraz pumptrack, krátce zasvětím do konceptu. Pumptrack je typ bikerské dráhy, která svým profilem umožňuje jízdu bez šlapání. Jezdec na dráze „pumpuje“ na vytvořených boulích a klopenkách a tím nabírá patřičnou rychlost. Nezasvěcení by mohli nabýt dojmu, že se jedná o jakousi zvláštní disciplínu určenou jen skupince vyvolených sportovců. Ve skutečnosti jde o zábavu pro všechny, ať už se na dráhu postaví cyklista junior nebo zkušený biker.
  2. Na Vodolce tento rok vznikl pod mou záštitou právě jeden takový nekonečný pumptrack. Dráha je koncipována jako dvousetmetrový variabilní okruh, který můžete křižovat a pumpovat na něm tak dlouho, dokud se nerozhodnete sami vybočit. Vzhledem k nainstalovanému nočnímu osvětlení nemusíte dopumpovat ani po setmění. Pumptrack Odolena Voda patří mezi největší svého druhu v České republice a najdete jej ve vodolském sportovním areálu hned vedle „U“ rampy. V sobotu 6. září ho čeká slavnostní otevření provázené akcí Pumptrack race, ze které si nejlepší ze závodníků odnese Pohár místostarosty.
  3. Akce už je jen vyvrcholením celého projektu výstavby pumptracku, na němž se vlastníma rukama podíleli dva vodoláčtí pumptrackeři, Michael Mazurek a Marek Petelík. Oběma pánům tímto děkuji a věřím, že jim má příležitostná pomoc přišla vhod.

Jako zastupitel odpovědný obecní kase musím rovněž zmínit celkové náklady na výstavbu. Vzhledem k tomu, že většinu práce jsme udělali pomocí lopat, s minimálním využitím bagru, dodrželi jsme plánovaný rozpočet 3 200 Kč.

V současné době probíhá testování dráhy, které je veřejné. Proto si všichni můžete pumptrack vyzkoušet osobně ještě před oficiálním otevřením. Ač boule vyvýšené až do půldruhého metru vypadají krkolomně, zvládne to každý, kdo má funkční jízdní kolo. Vše záleží jen na jezdci, přilba je však velmi doporučovaná a stejně jako při sjezdu „U“ rampy, i tady prosím berte na vědomí, že prozatím je provoz pumptracku na „Na vlastní nebezpečí“.

... obrázek v příloze jpg

Pozvánka na akci pro děti Hurá do školy!

25.8.2014 15:04

... více informací najdete v příloze ve formátu pdf

Viníci požáru dopadeni díky Městské policii Odolena Voda

22.8.2014 09:01

Dne 20. srpna ve večerních hodinách došlo v areálu firmy Dopramo k požáru asi 40 balíků slámy, stavební buňky a několika stromů. Téhož dne v 16:20 hodin bylo celkem 6 nezletilých hochů, poskakujících na balících slámy, vykázáno hlídkou Městské policie Odolena Voda z areálu, avšak 3 z nich se na místo později vrátili. Na druhý den, díky pomoci občanů a vyhodnocení záznamu z městského kamerového systému města, byli oni 3 mladíci hlídkou strážníků vypátráni, kdy jeden z nich se hlídce sám doznal. Jména dotyčných byla předána městskou policií Obvodnímu oddělení PČR, které vede v této věci vyšetřování a vzhledem k věku pachatelů a probíhajícímu vyšetřování nelze více zveřejnit.

Přitom stačilo tak málo, namísto paniky, strachu a útěku z místa, kdyby hoši oslovili někoho z dospělých, či sami zavolali hasiče, škoda nemusela být tak vysoká, možná žádná, protože při samém počátku zahoření, by stačily na uhašení "2 kýble vody".

Martin Zachata, vedoucí strážník MěP

Požár v areálu firmy Dopramo

21.8.2014 09:48

Ve včerejších podvečerních hodinách vypukl v areálu firmy Dopramo v ulici K Cukrovaru požár několika desítek uskladněných balíků slámy. Dle informace velitele zásahu Martina Legnera byl vyhlášen požární poplach třetího stupně (velký případ) a na místo se sjelo celkem 9 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, které až do brzkých ranních hodin hasily a lokalizovaly oheň. Požár zachvátil slámu, poškodil několik stromů, škoda se odhaduje na 90 tis. Kč. Všechna hospodářská zvířata, která jsou chována v přilehlém objektu, byla včasným zásahem uchráněna. Svědci viděli z areálu utíkat mladé hochy těsně po vypuknutí požáru, což naznačuje možnou příčinu požáru.


Ing. Dita Výborová, starostka města

Přerušena dodávka pitné vody

11.8.2014 08:16

Středočeské vodárny, a.s. oznamují, že z důvodu poruchy na vodovodní síti bude dnes, tj. 11. srpna 2014 od 8.00 hod. – 14.00 hod. přerušena dodávka pitné vody v ulici Československé armády a v ul. Revoluční.

|< 1 52 76 77 78 79 80 81 82 104 155 206 >|

Vítejte v Odoleně Vodě