Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Archiv novinek

Filtr a vyhledávání

Nalezeno 2093 záznamů.

Možnosti řazení
|< 1 53 95 96 97 98 99 100 101 106 158 210 >|

Upozornění k odstranění a okleštění stromoví

25.9.2013 11:04

Upozornění pro vlastníky a uživatele dotčených pozemků k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů (v období vegetačního klidu do 15. listopadu 2013) ohrožujících bezpečné a spolehlivé provozování zařízení distribuční soustavy v majetku společnosti ČEZ Distribuce, a.s.

Více informací v příloze ve formátu pdf

Do Prahy bez infarktu?

19.9.2013 17:10

K jednodušší cestě na dálnici D8 a následně do Prahy by měla přispět nová úprava dálniční křižovatky ve Zdibech. Dotkne se především směru od Mělníka, ale zlepšení by mělo být patrné i z ostatních směrů. Jde o bypass kruhové křižovatky. Stavba za necelých 5 milionů korun se rozběhne do konce září. Podle dopravních inženýrů by tato úprava měla výrazně zkrátit obvyklé ranní kolony.

Zprovozněním obchvatu se odstraní úzké dopravní hrdlo při napojení na dálnici D8 - grafika ZDE v příloze pdf. Podle měření dopravní intenzity projíždí ve všední dny Líbeznicemi, Bořanovicemi a Březiněvsí více než 15 tisíc vozidel. Podle opakovaného měření z loňského roku je cesta v dopravní špičce od Mělníka na Prahu o něco rychlejší přes zdibskou křižovatku. I tak ale velká část řidičů volí raději cestu o dva kilometry kratší přes centra obcí. Strávit tak mohou v autě až o 3 minuty více a více spotřebují i pohonných hmot. „Připisujeme to zvyku a také faktu, že psychologicky se lépe snáší kolona v obci než v polích. Z hlediska dopadu na životy místních obyvatel je to ale samozřejmě mnohem horší,“ říká jeden z autorů dopravních průzkumů Petr Hofhansl ze společnosti AF Cityplan. Na základě jeho odborného doporučení vznikají v obcích nová opatření, která by měla přispět k větší bezpečnosti chodců a omezit tranzitní dopravu. K prosazování rychlejších změn na cestě do Prahy zřídily obce v letošním roce i nový web www.bezinfarktu.cz. Najdete tam i podrobnější informace o plánovaných úpravách dálniční křižovatky ve Zdibech.

Dita Výborová, starostka města

Přidána fotogalerie - Den pro Vodolku

19.9.2013 10:46

více najdete v galerii. autor: Petr Meduna

Otevření nové mateřské školy

13.9.2013 10:16

Rekonstrukcí původního bytového domu v ulici Lidická se 4 vybydlené městské byty ze 60. let proměnily na 2 třídy nové mateřské školy pro 32 dětí. Město Odolena Voda tak zvýšilo od poloviny září počet míst ve svém předškolním vzdělávacím zařízení na celkových 224. Stále ještě jsme nebyli schopni vyhovět dalším 70 žádostem rodičů o umístění dětí ve školce. Je to dlouhodobý problém města, který již v současné době řešíme postupnou realizací záměru města na výstavbu další multifunkční budovy, která bude mít kapacitu 50 míst v MŠ a 4 oddělení družiny k využití základní školou. Slavnostní přestřižení pásky k nové školce a symbolickému předání školky do rukou ředitelky MŠ proběhlo 11. září za účasti zástupců vedení města, zastupitelů a ředitelky MŠ. A protože je na štítu domu nad vchodem do školky krásný obrázek beránka, shodli jsme se, že by bylo příhodné nazývat novou školku „Mateřská škola U beránka“ Zda se toto označení vžije mezi lidmi ukáže teprve čas.

(více obrázků v galerii zde)

Dita Výborová, starostka města

Výstavba mimoúrovňové křižovatky Zdiby

13.9.2013 08:37

Ředitelství silnic a dálnic předalo začátkem září stavební společnosti Swietelsky staveniště pro vybudování bypassu na mimoúrovňové křižovatce (MUK) Zdiby. Stavba by měla podle smlouvy skončit do 30. listopadu 2013. Největší objem prací ale proběhne do konce října. Realizace této relativně drobné stavby by měla přispět k hladšímu průjezdu MUK Zdiby a zkrácení pravidelných ranních kolon na silnici I/9 ve směru od Mělníka do Prahy.

Pro představu o rozsahu stavby a její podobě připojujeme nákres situace (v příloze ve formátu pdf)

|< 1 53 95 96 97 98 99 100 101 106 158 210 >|

Vítejte v Odoleně Vodě