Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Opravy dětských hřišť v době prázdnin

10.9.2012 10:16

Jak jste si někteří a zvlášť maminky menších dětí jistě všimli, práce na obnově technického stavu dětských hřišť se během prázdnin pohnuly kupředu.

V areálu u sportovní haly odstranily Technické služby města, které tuto obnovu provádějí, staré a poškozené stoly na stolní tenis a nahradily novým stolem se síťkou. Pálky a míček si zájemci mohou zapůjčit u obsluhy v restauraci Domeček. Ve Větrné ulici byla dle norem rozšířena dopadová plocha a osazen nový skluz, byl opraven kolotoč. Dále jsme osadili novou desku na basket s novým košem a alespoň srovnali povrch, který není úplně ideální, ale v současné době nemáme finance na kvalitnější. Proto mne osobně docela zamrzelo, když basketový koš nevydržel ani 24 hodin a byl zničen. Ale to jen na okraj, venku svítí sluníčko a proč si kazit hezký den? Na Dolním náměstí jsme opravili síť okolo hřiště na basket, celé jsme vyčistili, jsou nově natřeny branky na mini fotbálek a máme na ně již i sítě (stejně jako do Čenkova). Na Dolním náměstí na hřiště pro malé děti byla osazena nová houpačka a hrazda, dělají se terénní úpravy, máme připraven sedák na pískoviště i dvě lavičky, což se bude osazovat v nejbližších dnech tak, aby bylo i toto hřiště možno otevřít. Na dětském hřišti U Radnice jsme zvětšili dopadovou plochu podle norem a vyměnili udusaný nefunkční písek za kačírek, který by měl být schopen dostatečně utlumit pád a zabránit spáleninám a odřeninám. Opravuje se houpačka v atriu Nad Štolami.

Rád bych se ještě vrátil k častým dotazům na bývalé „brouzdaliště“ ve Větrné. Je pravdou, že já sám, jako malý kluk jsem se v něm ráchal a musím přiznat, že to bylo nejen příjemné, ale užili jsme si tam dost a dost. Bohužel, zeměkoule se několikrát pootočila a změnily se podmínky provozu. K tomu, aby se mohlo brouzdaliště provozovat, platí přísnější pravidla, než pro provoz velkého bazénu. Jen namátkou bych uvedl, že musí být nainstalována filtrace, která několikrát denně přefiltruje celý obsah vody, musí být stálý dohled zaškolené osoby, která musí mít vybavení pro oživování životních funkcí, musí mít k tomu příslušné zázemí (norma hovoří o oddělené místnosti)… Jak vidíte jen tyto tři požadavky představují vybudování areálu v nákladu milionů korun. Takže je mi líto, ale město opravdu nemůže toto „brouzdaliště“ provozovat. V současné době se připravuje projektová dokumentace na zkolaudování této nádrže na požární nádrž, do které bude moci být napuštěna voda pro potřeby případného zásahu hasičů stejně, jako je v Postřižíně u motorestu.

A dovolte mi jeden tip na celodenní výlet pro celou rodinu. V měsíci září se v Milovicích bude otevírat údajně v Evropě největší zábavní areál s herními prvky. To co jsem viděl, bude myslím si, opravdu stát za to. A nejen pro malé děti. Bude tam dost adrenalinu i pro ty starší. Podrobnosti najdete na www.mirakulum.cz. Návštěvu mohu s klidným svědomím doporučit, nebudete zklamaní.

František Sůva, správce dětských hřišť


Vítejte v Odoleně Vodě