Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Odolena Voda v rytmu první republiky

10.9.2012 21:20

Pojďte vrátit naše městečko na konec 20. let minulého století, pojďte se v sobotu 15. září 2012 od 15 hodin na prostranství ke kostelu sv. Klimenta spolu se svými blízkými pobavit a přispět k „vodolské“ prvorepublikové atmosféře.

Historická výprava pro děti a jejich rodiče, tentokrát na konec 20. let minulého století.

Těšit se můžete na dvě pohádková představení v podání Petra Bindera (poutníka Hrocha), pracovní dílny, při nichž si děti vyzkouší práci s keramikou, paličkování, zhotovování slaměných ozdob a řetězů s podzimními plody, drátování a přípravu nitěných knoflíků a šperků.

Klubem Beruška si vyzkoušíte, jak si hrály děti za časů našich prababiček. A nahlédnout budete moci i do koutku dobových hraček a věcí denní potřeby.

Nebude chybět ani módní přehlídka (dobové šaty představí vodolské, dolínské a čenkovské dámy, dívky a pánové). Prostor akce bude po celou dobu hlídán prvorepublikovými strážníky, kteří rozhodně nepřipustí žádné nepřístojnosti ani případnou přítomnost kapsářů a jiných nenechavců.

Závěr pak bude patřit hitům, první poloviny 20. století interpretovaných turnovskou kapelou Mackie Messer Klezmer band.

Budeme rádi, pokud provětráte skříně a truhly na půdách a přijdete stylově oblečeni. Nejoriginálnější modely vycházkových šatů, ale také koupacích úborů či županů budou oceněny.

Na setkání s Vámi se těší členové Kulturní komise Rady města Odolena Voda a její spolupracovníci podílející se na přípravě akce.


Vítejte v Odoleně Vodě