Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Technické služby města vstupují do zimního režimu

26.11.2012 12:59

Technické služby města vstupují do zimního režimu

 

Podzim je v plném proudu, listí nám hraje všemi barvami, tento ospalý ale přesto barevný čas nás nutí k procházkám podzimní přírodou. Té v našem kraji není mnoho, ale přesto tu máme alespoň Malý a Velký háj. Při procházce v těchto lokalitách jsem narazil na několik černých skládek, nebyli veliké, ale přesto nám hyzdí naše nejbližší okolí. Jistě se mnou budete souhlasit, že pohozené PET lahve a různě odložené věci nemají zde své místo. Svědčí též o kultuře nás, obyvatel města. V těchto rozlohou malých ostrůvků zeleně jsme proto umístili několik odpadkových košů a také betonové skruže , které jsou zde k odložení odpadků. Věřím že budou občany využívané. V Malém háji byly umístěné též dvě nové lavičky vyrobené pracovníky TS.

Bylo dokončeno dětské hřiště v ul. Seifertova, kam byly umístěny nové hrací prvky a lavičky. Též několik prvků pro naše nejmenší jsme umístili na dětské hřiště v ul. Větrná. Pracovníci technických služeb opravili poškozenou střešní krytinu na altánku dětského hřiště v Dolínku.

Skupina pro údržbu zeleně začala s prořezem náletových dřevin a úpravou keřů před zimním obdobím. Pokáceli jsme i několik suchých stromů aby neohrožovaly při zimních plískanicích obyvatele. Započali jsme i s úklidem spadaného listí, kde jsme letos poprvé začali využívat sací zařízení na novém zametacím stroji.

Dokončili nový chodník v ul. Květnová u Pivovarského sklípku. Na základě rozhodnutí rady města jsme započali s obnovou cesty pro pěší v Dolínku z ul. Za Klokočku směrem na Náměstí Vítězslava Hálka, aby pěší mohli projít mezi ploty z této oblasti přímo k autobusové zastávce v Dolínku. Bohužel klimatické podmínky nám prozatím znemožnili práce dokončit.

Na dílně technických služeb se finišuje s přípravou a kontrolou techniky pro zimní údržbu. Postupně se na dílně střídají multikáry, Avie a traktory. Provádí se výměny olejů , brzdových kapalin kontroluje se a v případě opotřebení vyměňují brzdy a nemrznoucí směsi ve vozidlech.

22.11.2012 započne vánoční výzdoba města a následně umístíme dne 26.11.2012 vánoční stromy na Dolní i Horní náměstí.

Zednická parta započala přípravné práce na bytovém domě ul. Lidická pro následné zbudování dvou tříd mateřské školky dle rozhodnutí zastupitelstva města.

 

Nejdůležitější úkol pro nadcházející období.

Od prvního listopadu začíná dle zákona pětiměsíční období zimní údržby vozovek a chodníků. V posledním týdnu měsíce října jsme rozmístili po městě žluté kontejnery na inertní posyp chodníků. Tento zimní režim pro technické služby  znamená velké zatížení. Pracovníci v době své pracovní doby provádí především údržbu chodníků a vozovek patřících do správy města, ale i po pracovní době musí být v pohotovosti v závislosti na klimatických podmínkách. Je to náročné období z hlediska únavy lidských zdrojů. Pevně věřím, že se úkolů na nás kladených zhostíme se ctí. Budeme se snažit udržet komunikace v přijatelném stavu. Jistě se stane, že ne vždy se nám toto zdaří na jedničku.

Známku za údržbu jako celek nám jistě vystavíte na konci tohoto období.

 

Tomáš Špička, vedoucí TS Odolena Voda

 


Vítejte v Odoleně Vodě