Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Ze života Městské policie

26.11.2012 13:05

Ze života Městské policie

 Vážení čtenáři, milí Vodoláci,

v dnešním článku bych Vám chtěl přiblížit činnost naší Městské policie za poslední měsíc.  Velice rád bych se zmínil o několika zákrocích, kterých jsme se účastnili. V první řadě hlídky MěP řešili ve dvou případech nezodpovědného řidiče, který dvakrát během jednoho měsíce porušil zákaz řízení všech motorových vozidel, který mu byl určen soudem, a i přes tento zákaz vesele jezdil dál.  Díky všímavosti a aktivitě strážníků MěP byl opětovně zadržen a následně předán k úkonům trestního řízení Policii ČR. Pevně věřím, že jeho opakované ignorování rozhodnutí soudu bude po zásluze „odměněno“.

 

Jako další z úspěšných zákroků musím zmínit asistenci při poškození plynové přípojky v ulici Partyzánská v našem městě, kdy jsme zajišťovali evakuovaci na 60 obyvatel našeho města do bezpečí. Jako první byl na místě nehody náš strážník a i díky jeho profesionálnímu zákroku  se podařilo eliminovat jakékoli další nebezpečí a škody na minimum. Za jeho včasný zákrok a profesionální přístup tímto děkuji strážníku Petru Čermákovi. Jsem velice rád, že jsme schopni velice rychle a adekvátně řešit i problémy většího rázu.

 

Dále strážníci MěP v rámci veřejnoprávní smlouvy s obcí Postřižín asistovali při těžkém pracovním úrazu v areálu společnosti Tesco Postřižín, kde došlo ke zranění zaměstnance vysokozdvižným vozíkem. I zde strážníci zachovali duchapřítomnost a profesionalitu.

Co říci závěrem? Před námi jsou velké přípravy na vánoční svátky, kdy tato doba je poznamenána shonem, spěchem a hektickým sháněním  vánočních dárků. Přitom nám tak trochu uniká pravá podstata těchto svátků, kdy by si lidé měli spíše vzpomenout na své blízké a známé. Být k sobě ohleduplnější a to nejen ve frontách na lákavé předvánoční akce v supermarketech, ale také obezřetnější při těchto nákupech. Jak jsem již zmiňoval v předešlých číslech zpravodaje Odolen, auto není trezor a kapsáři budou čekat na každou příležitost. Proto Vás nabádám k ještě větší opatrnosti a přeji, aby tyto vánoce byly pro Vás všechny krásné a klidné.

 

S přáním všeho nejlepšího

Patrik Kolbábek, velitel MěP Odolena Voda


Vítejte v Odoleně Vodě