Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Jak na Nový rok, tak po celý rok, praví české přísloví.

3.1.2013 12:36

A máme tu nový rok a s ním i nové ceny a DPH. Nic příjemného pro občany České republiky! Bohužel nám nic jiného nezbývá, než se s tím smířit.

Začátkem měsíce prosince jsme započali odvodňovací práce kolem požární zbrojnice v ul. Květnová, nicméně se nám nepodařilo z důvodů mrazů toto dokončit, chybí nám uložit zahradní obrubníky kolem zbrojnice a navézt kačírek jako drenáž.

V poslední chvíli jsme dokončili spojovací cesty z ul. Nad Štolami – Za Humny a průchod z Náměstí Vítězslava Hálka do lokality Za Klokočku. Též jsme vyhověli občanům na zpevnění průchodu mezi ploty v Dolínku z lokality Na Zdolnici remízkem směrem ke sportovnímu areálu.

První dny měsíce prosince jsme též věnovali úklidu listí v prostorách města, z kterého se odvezlo na kompost několik nákladních vozidel Avia  a nesčetně multikár.

 

Technické služby zajišťovali vánoční výzdobu města a vánoční trhy, včetně postavení dvou vánočních stromů na Dolním a Horním náměstí. To ale není vše, zdobili jsme stromy v areálu základní školy a  na návsi U Zvoničky v Čenkově. Počtem vánočních stromů se Vodolka řadí mezi velkoměsta a to nejen měřítkem ČR ale i Evropy.

Režim v technických službách je v tuto roční dobu vázaný především  na údržbu vozovek a chodníků pro pěší.

Zima udeřila v podobě sněhových přeháněk v neděli 9.12.2012 a hned pozdě odpoledne technické služby začali s úklidem bílé nadílky. Tomuto dni předcházelo několik dní suchých mrazů a tak povrch byl již několik dní pěkně promrzlí a sníh se tak udržel. V noci z 9.12 na 10.12 jsme pouze pluhovali a nad ránem jsme nasadili posypovou techniku. Do oběda bylo město uklizeno. Předpověď počasí ovšem hlásila noční mrazy a dále mráz i přes den po dobu tří dní. Provedli jsme preventivní posyp, abychom předešli rannímu náledí.

 

Vážení občané, pevně věřím, že jste volné dny a vánoční svátky prožili v klidu a pohodě. Naopak Silvestra v bujaré náladě bez následků.

Do nového roku Vám jménem svým i za kolektiv Technických služeb přeji mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v osobním i profesním životě.

 

Tomáš Špička, vedoucí TS


Vítejte v Odoleně Vodě