Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Kontejnery na sběr starého šatstva

8.10.2013 10:56

Protože, a nejen proto, že oblečení do kontejnerů na komunální odpad nepatří, jsme pro vás zajistili kontejnery na sběr starého šatstva.

Do kontejneru patří - použité oblečení, tj. kabáty, kusy spodního a vrchního oblečení, páry bot, použité textilní výrobky, např. deky, závěsy, povlečení.  Veškeré zde uložené textilie musí být čisté, suché, v dobrém stavu, složené a uložené v igelitových pytlích, páry bot přivázaných k sobě.

Do kontejneru nepatří - krejčovský odpad, špinavé, roztrhané, nepoužitelné oblečení, koberce nebo matrace.

Více než polovina takto sebraného textilu může stále plnit svoji původní funkci, jednotlivé kusy lze nosit a dostanou se zpátky potřebným (sociálně slabým) nebo jako zboží na trh. Druhá polovina svoji původní funkci již plnit nemůže, tyto textilní výrobky jsou nastříhány na menší kusy a recyklovány jako pomůcky pro úklid (utěrky proti prachu, utěrky pro péči o stroje) nebo jsou recyklovány jako textilní vlákna pro opětovné použití v textilním průmyslu či slouží jako zdroj energie.

Kde a jak kontejnery najdete?

Jeden je umístěn na Horním náměstí vedle prodejny potravin ENAPO (z boční strany), druhý na Dolním náměstí u elektrokotelny – vedle budovy Městského úřadu Odolena Voda.

Lehce je poznáte – jsou vyšší než nám již známé kontejnery na tříděný odpad, tmavě modré a viditelně označené.


Vítejte v Odoleně Vodě