Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Objednejte si zasílání jízdních řádů do e-mailové schránky

3.6.2010 00:00

Nová služba organizátora Pražské integrované dopravy, společnosti Ropid.

Jak nová služba funguje?

Princip je jednoduchý stačí si pro odebírání novinek v jízdních řádech zaregistrovat a aktivovat platnou e-mailovou adresu na adrese www.ropid.cz nebo přímo na http://portalpid.idos.cz. Po úspěšné registraci, resp. aktivaci je možné si objednat z jakékoli zastávky jakoukoli linku PID, a to včetně linkových nebo souhrnných linkových jízdních řádů. Služba je bezplatná a uživatel si může zvolit, zda chce dostávat jízdní řády přímo ve formátu PDF nebo jen jako odkazy na soubory ke stažení (vhodné pro mobily). V rámci svého profilu si může také libovolně upravovat seznam objednaných jízdních řádů.

Čím je nová aplikace užitečná?

Průlom spočívá především v tom, že poprvé nemusí cestující chodit za informací, ale informace si naopak najde cestujícího. V mnoha případech tak předejdeme nedorozumění, kdy cestující přijde na zastávku a je překvapen náhlou změnou jízdního řádu. Nyní má každý možnost získat přehled o novinkách a změnách, které ho zajímají, a to v dostatečném, 3denním předstihu.

Nová služba, která bude nyní cca 3 měsíce ve veřejném zkušebním provozu, byla vyvinuta ve spolupráci se společností Chaps, která pro ROPID spravuje také vyhledávač spojení PID (http://pid.idos.cz) a Portál jízdních řádů PID (http://portalpid.idos.cz). Současně s tímto rozšířením služeb pro cestující jsou v rámci Portálu jízdních řádů nově zveřejněny také souhrnné linkové jízdní řády ve vybraných trasách, kde jezdí více linek ve společném úseku. Vše je dostupné zdarma na webových stránkách www.ropid.cz v sekci Jízdní řády.

Věříme, že tato nová služba pomůže uživatelům Pražské integrované dopravy při získávání informací o jízdních řádech.

Ing. Filip Drápal
vedoucí odboru marketingu
tiskový mluvčí

ROPID

 

Stáhněte si:
 Návod, jak si objednat zasílání jízdních řádů do e-mailové schránky [pdf, 994 kB]


Vítejte v Odoleně Vodě