Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Soutěž Zlatý erb


Zlatý erb je soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Letos se konal již 10. ročník. Soutěž je tradičně organizována v krajských kolech, na které navazuje celostátní kolo.
Krajské kolo bylo uzavřeno ve čtvrtek 21. února.

Vítězové krajského kola ve Středočeském kraji byli slavnostně vyhlášeni ve čtvrtek 27. března na krajském úřadu za přítomnosti hejtmana pana Ing. Petra Bendla. Do soutěže, která měla tři kola se letos přihlásilo celkem 73 soutěžících (loni 63, předloni 51) - 16 v kategorii města, 44 v kategorii obce a 13 v kategorii elektronická služba.

Odborná porota hodnotila především povinné informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, doporučené a doplňkové informace, ovládání webu, navigaci a přehlednost stránky, výtvarné zpracování a bezbariérovou přístupnost webových stránek. U elektronické služby byla hodnocena užitečnost služby a nápaditost řešení.

> Podrobné výsledky 

Ve velké konkurenci 43 obcí obstály webové stránky Panenských Břežan, které získaly ve své kategorii krásné 3. místo.

Cenu veřejnosti převzali zástupci obce Holubice, jejíž webové stránky lze nalézt na adrese www.holubicekozinec.cz. Celkem veřejnost zaslala hlasy 49 městům a obcím Středočeského kraje. Vítězové jednostlivých kategorií postupují do celostátního kola, které bude vyhodnoceno na konferenci ISSS 7. dubna v Hradci Králové.

Převzato z tiskové zprávy Krajského úřadu pro Středočeský kraj

 


Vítejte v Odoleně Vodě