Alternativní text k logu
Přejít na: Obsah | Konec stránky

Den Integrovaného systému 2010 v Odoleně Vodě

Po loňské úspěšné premiéře se i letos sešli ve Sportovním areálu v Odoleně Vodě zástupci všech složek Integrovaného záchranného systému a představili výběr ze své náročné, velmi často nebezpečné, v každém případě nepostradatelné práce. Akce se uskutečnila v sobotu 18. září 2010 od 13 hodin.

Den Integrovaného záchranného systému 2010 v Odoleně Vodě pořádali Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, Územní odbor Policie České republiky Praha venkov-východ a Hasičský záchranný sbor Letiště Vodochody a.s. ve spolupráci s městem Odolena Voda, Aerem Odolena Voda o.s. a základními složkami Integrovaného záchranného systému.

Den Integrovaného záchranného systému 2010 v Odoleně Vodě. Sportovní areál Odolena Voda. Sobota 18. září 2010.              Den Integrovaného záchranného systému 2010 v Odoleně Vodě. Sportovní areál Odolena Voda. Sobota 18. září 2010.

Diváci mimo jiné viděli ukázku práce policejních psovodů, zásah těžkooděnců ze speciální policejní jednotky, vyprošťování z havarovaných vozidel, dálkové hašení a ukázku impulsního hašení IFEX, slaňování z plošiny AP32, používané při výškových záchranných pracích, přehlídku historické hasičské techniky, stejně jako příjezd tanku VT55, využívaného hasiči Českých drah. Největší atrakcí celého programu byla nepochybně účast letištního speciálu PANTHER z Letiště Praha a přílet záchranného vrtulníku W3A Sokol Armády České republiky, který zasahoval mimojiné i při každých povodních v České republice za posledních deset let. Jen za jediný den při letošních bleskových povodních v severních Čechách dokázala posádka vrtulníku zachránit 55 osob, 5 psů a jednu perskou kočku.

Ve statické expozici jistě nezanikla ani ostatní výšková technika zastoupená dalšími dvěma žebříky, z nichž nejvyšší dosahoval úctyhodné výšky 52 metrů, dále pak pásové obojživelné vozidlo BV206 využívané v horských oblastech Libereckého kraje, mnoho speciálních hasičských vozidel a v neposlední řadě i ukázky moderní techniky, výzbroje a výstroje Policie ČR, Vojenské policie a záchranné služby.

Den Integrovaného záchranného systému 2010 v Odoleně Vodě. Sportovní areál Odolena Voda. Sobota 18. září 2010.              Den Integrovaného záchranného systému 2010 v Odoleně Vodě. Sportovní areál Odolena Voda. Sobota 18. září 2010.

Pozvání k aktivní účasti na této akci přijala celá řada významných hasičských záchranných sborů v České republice, jako například Hasičský záchranný sbor Synthos Kralupy nad Vltavou, Hasičský záchranný sbor Letiště Vodochody, Hasičský záchranný sbor  Letiště Praha, Hasičský záchranný sbor Škoda Auto, Hasičský záchranný sbor Správy železniční dopravní cesty, Hasičský záchranný sbor Paramo Pardubice, Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje, jednotek Policie České republiky jako jsou pořádkové jednotky, služba kriminální policie, Poříční oddělení Labe, Dopravní policie Zdiby a Nymburk, Dálniční oddělení Poříčany, Obvodní oddělení Odolena Voda, jednotek Obecní policie Zdiby a Líbezníce, Vojenské policie Armády České republiky, Veterinární záchranné služby PET MEDIC, Záchranné stanice a odchyt zvěře LARY, Sbor dobrovolných hasičů Dolínek, záchranná zdravotní služba Pragomedica a mnoho dalších.

Po celé sobotní odpoledne zalité slunečními paprsky se všichni malí i velcí diváci výborně bavili a svou hojnou účastí přispěli k vynikající úrovni této, v regionu tak významné a ojedinělé, události. A nutno podotknout, že přispěli nejen svou účastí v rámci celé akce probíhala i charitativní sbírka na hasiče, kteří byli postiženi letošními povodněmi v Libereckém kraji a to v době, kdy sami pomáhali zachraňovat životy i majetek ostatních spoluobčanů. Při této sbírce se podařilo shromáždit finanční prostředky ve výši 10 508 Kč. Spokojenost všech diváků byla pro organizátory tou největší odměnou za měsíce práce při přípravě tohoto náročného dne a jsme rádi že mnoho diváků zůstalo i na závěrečný hudební program kapely Trojka, který končil až v pozdních večerních hodinách.

A zbývá ještě poděkovat všem, kteří se na této velice úspěšné akci jakkoliv podíleli a přát si, aby její další repríza za pár let dopadla minimálně stejně výtečně. 

Oldřich Martinák
velitel jednotky Hasičského záchranného sboru Letiště Vodochody a.s.

 

 


Vítejte v Odoleně Vodě